U-20 noormehed

Vilniuses jätkuvatel Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) rannavõrkpalli U18 vanuseklassi meistrivõistlustel on meie paaridest kõrgete kohtade nimel heitlemas veel Märt Tammearu ja Rasmus Meius (pildil keskel), kes on taganud endale turniiril vähemalt viienda koha.

Reedese alagrupiturniiri läbisid Tammearu ja Meius puhaste paberitega. Avavoorus alistasid nad Armeenia paari Arman Miskarjan/Razmik Hakobjan 15:5, 15:6. Teises mängus oldi kodupubliku kurvastuseks 15:11, 15:8 üle Leedu duost Titas Kalinauskas/Gustas Pultarackas. C-alagrupi viimases matšis oldi tasavägises heitluses üle teisestki võõrustajate paarist. Ignas Mazuras/Martynas Masaitis alistati numbritega 17:15, 15:13.

Alagrupi esikohaga tagati koht turniiri teise ringi, kus meie paar alistas 39-minutilises ülimalt tasavägises matšis Ukraina esinduse Igor Sviridov/Anton Matvejev 21:19, 22:20. Kolmandas ringis läks kohtumine veelgi pingelisemaks. Mäng Läti duo Janis Jansonsi ja Roberts Klavinsiga vältas 54 minutit ja lõppes meie paari 24:22, 16:21, 17:15 paremusega. Pääsu eest poolfinaali tulid Tammearu ja Meiusele vastu venelased Deniss Šekunov/Timur Jermotik. Geimid olid küll tasavägised, ent paraku lõppesid mõlemad vastaste paremusega ja kohtumise lõppedes olid tablool numbrid 21:17, 21:19. Tammearu ja Meiuse jaoks jätkub turniir pühapäeval kell 10:00, kui miinusringis minnakse vastamisi kas Venemaa duoga Pavel Šustrov/Aleksei Gussev või juba tuttavate ukrainlastega.

Alagrupis kaks võitu kogunud Mattias Metsna ja Timo Lõhmus olid põhiturniiri teises ringis armeenlastest üle 21:10, 21:7, kuid kolmandas tuli Poola paarile Milosz Kruk/Dominik Poznanski 21:23, 16:21 alla vanduda. Miinusringis lõpetas nende edasise teekonna 19:21, 19:21 allajäämine loos juba kolmandat korda figureerivale Ukraina paarile Sviridov/Matvejev. Kokkuvõttes Metsnale ja Lõhmusele turniirilt üheksanda koha jagamine.

Neidude turniiril kuulusid mõlemad meie paarid C-alagruppi, kus ka kohe avavoorus vastamisi mindi. Karoliina Käen ja Emma-Stiina Rohtla revanšeerisid eelmisel nädalavahetusel Eesti meistrivõistlustel saadud kaotuse ja alistasid Jade Šadeiko/Katariina Vengerfeldti 15:10, 15:13. Käen ja Rohtla kogusid alagrupifaasis teisegi võidu, mängides kolmegeimilises matšis üle Ukraina duo Olena Holovtšenko/Alisa Vassiljeva.

Tänane mängupäev jätkus mõlema meie neidude paari jaoks esimeses ringis, kus tuli paraku kaotusi tunnistada. Šadeiko ja Vengerfeldt jäid alla praeguseks juba poolfinaali jõudnud Venemaa paarile Maria Botšarova/Maria Voronina 21:23, 11:21 ja Käen/Rohtla 12:21, 8:21 Läti duole Kristine Briede/Ruta Ozolina.

Miinusringis oldi mõlemas geimis 21:11 paremad Leedu paarist Kristina Ivoskaite/Aiste Tamasauskaite, ent järgmises tulid vastu lätlannad Vanesa Grosberga/Anete Namike. Alagrupis oli meie paar neile kaotanud 10:15, 9:15. Teistkordne vastasseis lõppes oli võitluslikum, ent lõppes siiski kahjuks Käeni ja Rohtla 15:21, 13:21 kaotusega. Turniiri kokkuvõttes Käenile ja Rohtlale üheksanda koha jagamine.

Šadeiko ja Vengerfeldt pidasid miinusringis tõelise maratonmatši Valgevene neidude Anastasija Hrižoni ja Anastasija Stankevitšiga. Koguni 56 minutit väldanud kohtumine lõppes meie paari poolt vaadatuna skooriga 24:26, 21:19, 8:15 ja tähendas Šadeikole ja Vengerfeldtile 13. koha jagamist.

Täpsemat infot turniiri kohta leiab võistluste koduleheküljelt.