Venemaal Kaasanis jätkuvatel kuni 18-aastaste rannavõrkpalli Euroopa meistrvõistlustel maitsesid meie paaridest esimesena võidurõõmu Märt Tammearu ja Rasmus Meius, kes alistasid teises voorus Küprose eakaaslased.

EM-il D-alagruppi kuuluvad Meius ja Tammearu kaotasid eilses avamängus ülimalt tasavägise duelli Valgevene paarile Vladislav Davõskiba/Aleksei Ratutski. Kokku 36 minutit väldanud matši geimid lõppesid minimaalsete vahedega ja meie poolt vaadatuna 20:22, 19:21. Teises voorus mindi täna hommikul vastamisi Küprose eakaaslaste Odysseas Savvidese ja Sotiris Siapanisega. Kohtumine vältas 32 minutit ja Meius/Tammearu noppisid kindla 21:14, 21:13 võidu. Alagrupiturniiri viimases mängus ootab meie duot täna pärastlõunal Hispaania duo David Pérez Barredo/Antoni Piris Guiscafre, kes on senisel turniiril kaotanud 14:21, 12:21 Küprose võistkonnale ja 13:21, 16:21 Valgevene omale.

Neidude seas esindavad Eestit Jade Šadeiko ja Katariina Vengerfeldt ja neil on seni võiduarve avamata. Avamängus tuli tunnistada Norra paari Frida Berntsen/Emilie Olimstadi 5:21, 11:21 paremust ja teises voorus 11:21, 9:21 alla vanduda Hollandi duole Raïsa Schoon ja Emi van Driel. Seejuures mõlemad paarid triumfeerisid oma noorte kontinentaalkarikasarja etapil ja tagasid võistlusel koha järgmisse ringi. Šadeiko ja Vengerfeldt olid Pärnus toimunud osavõistlusel mäletatavasti neljandad. Täna Eesti aja järgi kell 14:00 ootab meie neiusid kohtumine Venemaa paari Anna Movtšani ja Olesja Andrejukiga. Nemad kaotasid avamängus hollandlannadele 19:21, 16:21, ent võitsid sama seisuga Norra paari.

Alagrupist edasi pääseb kolm paremat. Neliku võitja liigub otse 16 parema sekka, teise ja kolmanda koha omanikud peavad sinna jõudmiseks võitma play-off ringi matši.

Noormeeste tulemused leiab SIIT ja neidude omad SIIT.

 

Kommenteeri uudist

Meius ja Tammearu avasid rannavolle U18 EM-il Eesti paaride võiduarve