25.10.201921:45

Täna toimus Bulgaarias Sofias meeste ja naiste Meistrite liiga alagruppide loosimine. Euroopa klubivõrkpalli kõige kõrgemal tasemel teeb kaasa ka mitu eestlast.

Meestest osalevad Meistrite liigas Robert Täht (Perugia, Itaalia), Timo Tammemaa (Tours, Prantsusmaa), Martti Juhkami (Friedrichshafen, Saksamaa) ja Andri Aganits (Maaseiki Greenyard, Belgia). Kristo Kollo (Galati Arvada, Rumeenia) alustab kvalifikatsioonist.

Tähe ja Tammemaa tööandjad Perugia ja Tours kuuluvad mõlemad D-alagruppi koos Varssavi Projektiga (Poola), neljas meeskond tuleb kvalifikatsioonist.

Juhkami ja Friedrichshafen mängivad E-alagrupis koos Poola klubi Kedzierzyn-Kozle Zaksa, Roeselare Knackiga Belgiast ja läbi kvalifikatsiooni tuleva meeskonnaga.

Aganits ja Maaseik on C-alagrupis, kuhu kuuluvad veel Kaasani Zeniit (Venemaa), Ankara Halkbank (Türgi) ja Jastrzebski Wegiel (Poola).

Lisaks juhendab Eesti rahvusmeeskonna viimane peatreener Gheorghe Cretu Venemaa klubi Kemerovo Kuzbassi, kes mängib B-alagrupis koos Berliini Recycling Volleys´e (Saksamaa), Ljubljana ACH Volley (Sloveenia) ja Novõi Urengoi Fakeliga (Venemaa).

Naistest osaleb Meistrite liigas Anu Ennoki ja Nette Peidi tööandja Salo LP Viesti (Soome), kes mängib A-alagrupis koos kahe Türgi klubiga (Istanbuli Eczacibasi VitrA ja Istnbuli Fenerbahce) ning Budowlani Łodziga Poolast.

Vaata kõiki alagruppe.

Igast alagrupist pääseb edasi võitja, lisaks tagavad koha veerandfinaalis viie alagrupi kolm paremat teise koha võistkonda.

Kommenteeri uudist

Meistrite liiga võistkonnad loositi alagruppidesse, vastased said teada ka eestlased