Meeste esiliigas selgusid veerandfinaalpaarid

Meeste esiliiga põhiturniir jõudis täna kulminatsioonini, kui viimases voorus selgusid veerandfinaalpaarid.

Selver Tallinn Spordikool võitis kodupubliku ees 3:1 (25:22, 24:26, 29:27, 25:21) IMsport/Türi ja EMÜ/Structura 3:0 (25:13, 25:16, 25:20) Põltsamaa Võrkpalliklubi. Sten Vahtras panustas Selver Tallinn Spordikooli võitu 16 punkti, Karl Jakobson tõi IMsport/Türile 27 punkti. EMÜ/Structura parimaks osutus 16 punkti kogunud Steven Meilus, Oliver Siilbek ja Johann Vink vastasid Põltsamaa meeskonna ridades 8 punktiga. Maaülikooli spordihoones toimunud mängu kordust saab vaadata siin.

Danpower/Võru Võrkpalliklubi kaotas kodusaalis 1:3 (23:25, 25:20, 22:25, 19:25) resultaadiga põhiturniiril kaotustea jäänud Tallinna Ülikoolile, Bigbank/Kambja 0:3 (7:25, 18:25, 13:25) Audentese SG/Noortekoondisele ja BMF/Rakvere Võrkpalliklubi 2:3 (13:25, 25:13, 25:21, 22:25, 15:17) tiitlikaitsja Viljandi Võrkpalliklubile. Raul Kartsep ja Tanel Uusküla tõid Tallinna Ülikoolile 15 ning Jarek Jänes ja Mart Mandel Võru esindusele 16 punkti.

Põhiturniiri parim Tallinna Ülikool võitis kõik 22 mängu ja kogus 65 punkti. BMF/Rakvere Võrkpalliklubi järgnes teisena 54, Viljandi Võrkpalliklubi kolmandana 50 ja Selver Tallinn Spordikool neljandana 40 punktiga. Põhiturniiri viienda koha saavutanud EstNor/Kiili teenis 37, kuuendaks tulnud EMÜ/Structura 36, seitsmenda koha hõivanud Audentese SG/Noortekoondis 35 ja kaheksandana veerandfinaali jõudnud Danpower/Võru Võrkpalliklubi 34 punkti.

Hooaja üheksanda kohaga lõpetanud AB Premium/Rae vald noppis 15 ja kümnendaks tulnud IMsport/Türi 14 punkti. Põltsamaa Võrkpalliklubi saavutas kaheksa punktiga üheteistkümnenda ja Bigbank/Kambja samuti 8 punktiga kaheteistkümnenda koha. Kuna Põltsamaal ja Bigbank/Kambjal oli lisaks punktidele võrdne ka võitude arv (2), sai 11. ja 12. koha määramisel otsustavaks üldine geimide suhe, mis oli parem Põltsamaal – vastavalt 0,25 ja 0,21.

Veerandfinaalides lähevad omavahel vastamisi põhiturniiri parim Tallinna Ülikool ja kaheksas meeskond Danpower/Võru Võrkpalliklubi. BMF/Rakvere Võrkpalliklubi (põhiturniiri 2.) mängib Audentese SG/Noortekoondisega (7.), Viljandi Võrkpalliklubi (3.) EMÜ/Structuraga (6.) ja Selver Tallinn Spordikool (4.) EstNor/Kiiliga (5.).

Kahe võiduni peetavate veerandfinaalseeriate avamängud toimuvad 11. ja korduskohtumised 18. märtsil, vajadusel kolmandad mängud on kavas 19. märtsil. Teised ja vajadusel kolmandad mängud peetakse põhiturniiri tabelis kõrgemal olnud võistkonna kodus.