23.03.201916:10
Tallinna SK - Rakvere (Foto: Vladislav Musakko)

Meeste esiliiga kaheksa veerandfinalisti tulid täna esimest korda väljakule, uuesti kohtutakse juba homme. Avamängud suuri üllatusi ei pakkunud, kui neljast põhiturniiril kõrgema koha saavutanud võistkonnast olid võidukad kolm.

Favoriitidest teenis kindla võidu põhiturniiri parim Tallinna Ülikool, mängides võõrsil 3:0 (20, 19, 16) tulemusega üle põhiturniiri kaheksanda meeskonna Liider/Rae valla. Põhiturniiril kolmandaks tulnud LotusTimber/Neemeco SK saavutas võõrsil Võru Võrkpalliklubi/Werro (põhiturniiri 6.) üle 3:1 (23, -24, 23, 20) võidu.

Raskest seisust tuli välja põhiturniiri Tallinna Ülikooli järel teisena lõpetanud BMF/Rakvere Võrkpalliklubi, kes pööras 0:2 kaotusseisu kodupubliku ees mänginud Saaremaa (7.) vastu magusaks 3:2 (-25, -23, 22, 22, 13) võiduks. Tony Tammiksaar panustas Rakvere võitu 27 ja Kaarel Pomerants 23 punkti, Siim Olavi Rantanen tõi Saaremaale 26 punkti. Tallinna Ülikool, LotusTimber/Neemeco SK ja BMF/Rakvere Võrkpalliklubi mängisid oma veerandfinaalvastase üle ka mõlemas põhiturniiri kohtumises.

Neljandas paaris pidi tiilikaitsja Eesti Maaülikooli Spordiklubi (5.) avageimis leppima kaotusega, kuid kolmes järgnevas TalTech/Kiili (4.) enam koduvõistkonda üle mängida ei suutnud ja nii läks võõrustajatele kirja 3:1 (-23, 23, 22, 19) võit. Põhiturniiril võttis Eesti Maaülikooli Spordiklubi TalTech/Kiili üle kodusaalis 3:2 võidu, võõrsil lepiti aga 0:3 kaotusega.

Pühapäeval peavad samad meeskonnad seeria otsustava teise mängu, kui laupäevased külalisvõistkonnad mängivad koduväljakul. Veerandfinaalidest pääsevad poolfinaalidesse kaks võitu saavutanud võistkonnad või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis rohkem punkte kogunud meeskonnad. Punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Meeste esiliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN

Ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
23.märts 2019 kell 13:00 Jüri Gümnaasium Liider/Rae vald Tallinna Ülikool 0:3 (-20, -19, -16)
23.märts 2019 kell 13:00 SA Võru Spordikeskus võimla Võru Võrkpalliklubi/Werro LotusTimber/Neemeco SK 1:3 (-23, 24, -23, -20)
23.märts 2019 kell 14:00 Kuressaare Spordikeskus Saaremaa BMF/Rakvere Võrkpalliklubi 2:3 (25, 23, -22, -22, -13)
23.märts 2019 kell 14:00 Eesti Maaülikooli spordihoone Eesti Maaülikooli Spordiklubi TalTech/Kiili 3:1 (-23, 23, 22, 19)
24.märts 2019 kell 13:00 Kiili Spordihall TalTech/KIILI Eesti Maaülikooli Spordiklubi
24.märts 2019 kell 14:00 Järveküla kool Tallinna Ülikool Liider/Rae vald
24.märts 2019 kell 14:00 Rakvere Rahu hall BMF/Rakvere Võrkpalliklubi Saaremaa
24.märts 2019 kell 14:00 Tallinna 32. Keskkool LotusTimber/Neemeco SK Võru Võrkpalliklubi/Werro