22.03.201919:45
Võru Võrkpalliklubi/Werro (Foto: Allan Mehik)

Laupäeval tehakse meeste esiliigas algust kahemänguliste veerandfinaalseeriatega, kui kaheksa veerandfinalisti asuvad selgitama nelja poolfinalisti. Seeriate avamängud on kavas laupäeval ja korduskohtumised pühapäeval.

Põhiturniiri parim Tallinna Ülikool sõidab veerandfinaalseeria avavaatuses laupäeval külla põhiturniiril kaheksanda koha saavutanud Liider/Rae vallale. BMF/Rakvere Võrkpalliklubi (põhiturniiri 2.) mängib võõrsil Saaremaaga (7.), LotusTimber/Neemeco SK (3.) Võru Võrkpalliklubi/Werroga (6.) ja TalTech/Kiili (4.) tiilikaitsja Eesti Maaülikooli Spordiklubiga (5.). Pühapäeval on rollid vahetunud, kui laupäevased külalisvõistkonnad mängivad koduväljakul.

Kolmes paaris lõppesid põhiturniiri omavahelised vastasseisud 2:0, ühes paaris mängiti põhiturniiril 1:1. Tallinna Ülikool mängis Liider/Rae valla 3:0 tulemusega üle nii võõrsil kui kodusaalis toimunud kohtumises. Võõrsil Saaremaad 3:0 tulemusega võitnud Rakvere esindus oli edukas ka kodupubliku ees, võttes 0:1 kaotusseisust 3:1 võidu. Mõlemad omavahelised vastasseisud võitis ka LotusTimber/Neemeco SK, kui Võru Võrkpalliklubi/Werro kaotas kodusaalis ja võõrsil 1:3 tulemusega. Ainsana mängisid põhiturniiril 1:1 TalTech/Kiili ja Eesti Maaülikooli Spordiklubi. Võõrsil Eesti Maaülikooli Spordiklubile 2:3 alla jäänud TalTech/Kiili oli kodusaalis toimunud kordusmängus omakorda parem 3:0 resultaadiga.

Veerandfinaalidest pääsevad poolfinaalidesse kaks võitu saavutanud võistkonnad või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis rohkem punkte kogunud meeskonnad. Punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim. Tallinna Spordikool saavutas tänavu 9., Audentese SG/Noortekoondis 10., Pärnu Spordikool/Võrkpalliklubi 11. ja IMsport/Järvamaa 12. koha.

Meeste esiliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN

Ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
23.märts 2019 kell 13:00 Jüri Gümnaasium Liider/Rae vald Tallinna Ülikool
23.märts 2019 kell 13:00 SA Võru Spordikeskus võimla Võru Võrkpalliklubi/Werro LotusTimber/Neemeco SK
23.märts 2019 kell 14:00 Kuressaare Spordikeskus Saaremaa BMF/Rakvere Võrkpalliklubi
23.märts 2019 kell 14:00 Eesti Maaülikooli spordihoone Eesti Maaülikooli Spordiklubi TalTech/KIILI
24.märts 2019 kell 13:00 Kiili Spordihall TalTech/KIILI Eesti Maaülikooli Spordiklubi
24.märts 2019 kell 14:00 Järveküla kool Tallinna Ülikool Liider/Rae vald
24.märts 2019 kell 14:00 Rakvere Rahu hall BMF/Rakvere Võrkpalliklubi Saaremaa
24.märts 2019 kell 14:00 Tallinna 32. Keskkool LotusTimber/Neemeco SK Võru Võrkpalliklubi/Werro