Nädalavahetusel pannakse pall mängu naiste Balti liigas, kus lisaks tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbankile ja TalTech/Tradehouse'ile osaleb kolm Läti ja kolm Leedu võistkonda. 

TalTech/Tradehouse'i peatreener Marko Mett ootab eelseisvaid mänge põnevusega. "TalTech/Tradehouse naiskond on selgi hooajal segu noorusest ja kogemusest ning sarnaneb paljuski eelmise hooaja võistkonnaga. 11 mängijat möödunud hooajast jäi samaks, lahkujaid ning allesjääjaid kahe hooaja vahel oli viis. Kahe esimese Eesti meistrivõistluste mängu põhjal kaugeleulatuvaid järeldusi teha ei saa, sest lähtepositsioon on meil parem kui noortest koosneval Tallinna Ülikoolil ning täiesti uue kosseisuga Kohilal. Hetkeseisust annab põhjalikuma ülevaate algav nädalavahetus, kui lõunanaabrid meile külla tulevad," kommenteeris Mett.  

Juhendaja sõnul soovitakse punktiarve nädalavahetusel kindlasti avada. "Laupäevane vastane Riia Võrkpallikool on Balti liigas uus tulija ja koosneb 2000. aastal ja hiljem sündinud noortest. Võtmemängija peaks olema 17-aastane Läti rahvusnaiskonna vasakukäeline diagonaalründaja Marta Levinska. Pühapäeval tuleb meile külla Jelgava, kus kogemust ja tuttavaid nimesid rohkem. Nende liidriks kujunes möödunud hooajal Linda Linina, kes oli Balti liiga põhiturniiri parim servija ja kuulus samuti Läti rahvusnaiskonda. Lisaks veavad mänguvankrit Liva Sola, Evija Spalva, Kristine Dzierkale ja Simona Rozite. Punktiarve soovime nädalavahetusel kindlasti avada, koduseinad on siin ka kindlasti abiks," lisas Mett. 

Mett usub, et ka tänavune hooaeg kulgeb sarnaselt eelmistele: "naiste Balti liigas on viimasel kolmel hooajal medalikomplekti ära jaganud Eesti ja Leedu klubid. Alahindamata lätlasti pakun siiski, et kirkaima karika tõstavad ka tänavu pea kohale eestlannad või leedulannad. Kõigis Leedu naiskondades on lisaks kohalikele 1-3 leegionäri punti võetud ja huvitavaid vastasseise peaks kindlasti ees ootama."
 
 

Kommenteeri uudist

Marko Mett: soovime nädalavahetusel punktiarve kindlasti avada