Läti meeskond mängus Makedoonia vastu (cev.lu)

Kui lisaks Eestile saavad lähinaabritest Euroopa meistrivõistluste valiktsüklit õnnestunuks lugeda finaalturniirile jõudnud Soome ja otsustavas kolmandas ringis Eesti meeskonnaga mängiv Rootsi, siis lõunanaabrite lätlaste mänguvanker õiget hoogu sisse ei saanudki.

Veel eelmises EM-valiktsüklis oli Läti meeskond lähedal finaalturniirile jõudmisele, kaotades kolmandas ringis kuldses geimis 10:15 Türgile. Nüüd piirduti vaid ühe võiduga (neli punkti), jäädes alagrupis viimaseks. Kui Poola ja Sloveenia tugev tase on võrkpallisõbrale teada, siis allajäämus ka Makedooniale oli mõnevõrra ootamatu. Seega saab lätlaste ühe ebaedu põhjusena välja tuua loosiõnne puudumise. 

Teisalt kummitas Läti meeskonda vana probleem - tähtsad mängijad ei saanud ühel või teisel põhjusel võistkonda aidata. Nii jäi valikmängudest eemale lõunanaabrite suurim staar Gundars Celitans, keda segab vigastus ning lisaks on perre oodata järelkasvu. Trauma ei lsaknud mängida ka Armands Celitansil, Janis Vaversil ja Aivars Petrusevicsil. Neist viimane sai trauma juba teises mängus, mis edaspidi meeskonda aidata ei lubanud. 2012. aastal Tartu Pere Leival Eesti meistritiitlit ja Schenker Liigat võita aidanud Lauris Iecelnieks jäi eemale kehva mänguvormi tõttu, milles võib osa olla ka Valgevenes pikalt saamata jäänud palgal. Iecelnieks on pärast Tartust lahkumist esindanud Grodno Kommunalniku värve.

Läti suurima spordiportaali sportacentrs.com võrkpalliekspert Janis Celmins leiab, et suurimaks probleemiks oli siiski meeskonna olematult väikene koosoldud aeg enne turniiri. "Raimonds Vilde on peatreener, kellele meeldiks meeskonnaga pikalt treenida ja laagrites vormikõverat tõsta.  Läti Võrkpalliliit peaks pärast toimunud turniire väga tõsised järeldused tegema. Lisaks on vaja hakata palju aktiivsemalt töötama,  sest muidu Läti võrkpallil tulevikku ei ole. Leian, et Eesti Võrkpalli Liit teeb palju paremat tööd, teil on palju lootustandvaid noori ja häid klubisid, kus areneda ja mängida," rääkis Celmins. 

Lisaks avas Celmins Läti rannavõrkpallurite edu saladuse: "Läti rannavõrkpallurite heade tulemuste taga on mängijate enda entusiasm ja soov midagi suurt korda saata, mitte Liidu tehtud töö või eesmärgipärane siht,"  lõpetas Celmins.

Seega peavad Läti võrkpallijuhid leidma lahenduse, kuidas antud olukorda parandada, et taaskord EM-finaalturniiri uksele koputada. 

 

 Autor: Ain Võsu

 

 

Kommenteeri uudist

Läti meeskonna langus: eelmisel korral EM-finaalturniiri kandidaat, sellel korral alagrupi viimane