24.04.201718:05
Segavõistkondade esikolmik

Nädalavahetusel mängiti Lähte spordihallis 62 tulist võrkpallimatši, mille käigus selgusid harrastajatele mõeldud Terviseturniiri Lõuna regiooni võitjad.

Meeste- ja segaturniiridel oli osalevaid võistkondi kümme, naiskondi asus võistlustulle neli. Viimased pidasid omavahel üheringilise turniiri, kusjuures kõik õrnema soo vastasseisud  lõppesid skooriga 2:0. Geimiga kaotamata võitis turniiri Päri võistkond, teiseks tuli SK Urvaste ja kolmandaks Iisaku.

Segavõistkondade seas oli kaks viieliikmelist alagruppi. B-alagrupis kõik neli matši 2:0 võitnud Kaska purjetas edukalt lõpuni. Neile alagrupis kaotanud Päri Gäng suutis poolfinaalis alistada teises alagrupis kahe 2:0 ja kahe 2:1 võiduga triumfeerinud võistkonna Tubli Tulemus. Kui finaalis jõuvahekorrad ei muutunud, siis kolmanda-neljanda koha mängus said revanši Ülisportlased, kes olid alagrupikohtumises võistkonnale Tubli Tulemus 1:2 alla jäänud.

Meesteturniiril oli ülesehitus sama, ent intriigi rohkem. Puhaste paberitega ei suutnud alagrupiturniiri mitte keegi läbida. A-alagrupis triumfeeris VK Tõrva, kelle ainuke allajäämine tuli võistkonnalt Eluaegsed. Nemad jäid aga kahe kaotuse ja halvema geimide suhte juures lõpuks neljandaks. Teisena pääses final four´i Kutsekad, kellele tõi võrdsete punktide ja geimide suhte juures kõrgema koha omavahelise mängu 2:0 paremus tiimi Vobla üle.

Teises alagrupis teenis kolme võidu, ühe kaotuse ja geimide suhtega 7:3 esikoha SK Halliste. Teise koha sai võistkond Vara, kes võitis ühe geimi vähem. Kolmas oli VK Sujuv, kes suutis ainsana Halliste üle mängida, ent lisaks Vara võistkonnale kaotasid nad ka TTÜ Tartu Kolledži esindusele.

Poolfinaalidest liikusid edasi alagruppide võitjad ja finaalmatšis triumfeeris 2:1 eduga Tõrva esindus. Pronksikohtumises oli võidukas tiim Kutsekad.

Lõuna regiooni Terviseturniiride paremusjärjestus

Segavõistkonnad: 1. Kaska, 2. Päri Gäng, 3. Ülisportlased, 4. Tubli Tulemus, 5. Volle Sõbrad, 6. Kutsekad, 7. Segased, 8. Kirepi Võrgutajad, 9. HTG, 10. De Novo

Naised: 1. Päri, 2. SK Urvaste, 3. Iisaku, 4. Tartu Valla SK

Mehed: 1. Tõrva, 2. Halliste, 3. Kutsekad, 4. Vara, 5. Vobla, 6. VK Sujuv, 7. Eluaegsed, 8. TTÜ Tartu Kolledž, 9. Mäetaguse, 10. Võru

Uudist kaks nädalat tagasi toimunud Põhja regiooni Terviseturniiride kohta saab lugeda SIIT.