21.08.201811:05

Lõppenud nädalal U18 vanuse rannavõrkpalli Euroopa meistrivõistlustel osalenud Timo Ander Lõhmus - Märt Tammearu said turniiril 5. koha. Veerandfinaalis tuli pärast pikka ja tasavägist mängu 1:2 (35:33, 19:21, 8:15) alla vanduda hiljem Euroopa meistriks tulnud rootslastele Jonatan Hellvigile - David Ahmanile. Teise Eesti paarina EMil mänginud Eva Liisa Kuivonen - Marily Lass jõudsid 24 parema sekka. Eesti paaride treenerid Karl Jaani ja Kertti Külm jäid oma hoolealuste esinemisega kokkuvõttes rahule.

Lõhmus - Tammearu jaoks oligi veerandfinaali kaotus ainus kaotus turniiril. "Olen Märdi ja Timo üle väga uhke! Poisid mängivad kõrgel tasemel rannavõrkpalli," rääkis noormeeste treener Karl Jaani ja kinnitas, et veerandfinaalis oli Eesti paaril oma võimalus olemas. "Veerandfinaali kaks esimest geimi olid väga emotsionaalsed - võitsime esimese 16:20 kaotusseisult, teises ajasime ka vastast taga ja lõpus pääsesime 18:17 ette, aga mängu lõpetada ei suutnud. Vaimselt oli väga raske kolmandat geimi mängida ja kahjuks lõid seal välja meie nõrkused. Olime edule aga väga lähedal ja see lisab poistele kindlasti motivatsiooni. Tuleb edasi pingutada, küll siis võidud ka tulevad," kommenteeris juhendaja.

Neidude treener Kertti Külm tõdes, et enne turniiri eesmärgiks seatud üks võit saadi kätte. "Mina jäin tüdrukutega tegelikult rahule, justnimelt saime võidu kätte. Iga mäng, mis mängisime, oli erineva iseloomuga ning õpetas meile palju. Saime hea pildi, kus tasemel on meie eakaaslased ning kus asume me ise. Saime hea pildi sellest, mille kallal veel palju tööd teha ning tüdrukud said palju indu ja tahtmist juurde, et veel paremaks saada," vaatab ka Külm optimistlikult tulevikku.

Noormeeste finaalis alistasid rootslased Jonatan Hellvig - David Ahman 2:0 (21:18, 21:10) Tšehhi duo Tadeas Trousili - Jan Vodicka. Neidudest krooniti võitjaks sakslannad Svenja Müller - Lea Sophie Kunst, kes alistasid finaalis 2:0 (23:21, 21:16) Venemaa paari Maria Botšarova - Jelizaveta Ludkova.

Loe kokkuvõtet meie paaride turniirist!

Kommenteeri uudist

Lõhmuse - Tammearu ja Kuivoneni - Lassi treenerid jäid noorte esitusega U18 EMil rahule