15.03.201808:35
Peetri - Sparta (Foto: Harles Kiveste)

Põhiturniiri tulemuste põhjal kindlustas kolmapäeval naiste esiliigas poolfinaalkoha Peetri Võrkpalliklubi, kes saavutas Kuressaare järel teise koha. Otsustavas mängus oldi paremad Ülenurmest.

Ülenurme koduväljakul toimunud mängus vajasid mõlemad naiskonnad põhiturniiri teise koha ja poolfinaalkoha saavutamiseks võitu. Avageim oli suurte panustega kohtumise vääriline, kui võõrsil mänginud Peetri jäi peale 32:30 tulemusega. Vähem põnevad ei olnud ka ülejäänud geimid, mis pakusid põnevust kuni lõpuni. Teise geimi 26:24 ülekalauga jõudsid külalised mänguvõidust vaid ühe geimivõidu kaugusele, kuid Ülenurme suutis kolmanda geimi 28:26 paremusega kaotusseisu vähendada. Viiendat geimi siiski vaja ei läinud, sest Peetri võitis neljanda geimi 25:22 ja kogu mängu seega 3:1 (30, 24, -26, 22) tulemusega.

"Mäng oli väga pingeline ja tasavägine. Meie ei saanud geimide alguses väga hästi käima ja olime pidevalt tagaajaja rollis. Mängu võitis seekord Peetri naiskond, sest suutis tasavägistes geimi lõppudes olla rünnakul efektiivsem," rääkis Ülenurme treener Elis Vennola.

Lisaks 30 punkti kogunud Kuressaarele jõudis otse poolfinaali ka Peetri Võrkpalliklubi, kes teenis põhiturniiril 28 punkti. Hooaega veerandfinaalseeriaga jätkav Ülenurme jäi Kuressaarest maha nelja ja Peetrist kahe punktiga. Veerandfinaalides läheb Ülenurme kokku põhiturniiri kuuenda VK Kramp N1-ga ja tiitlikaitsja Sparta (põhiturniiri 4.) Tartu Dorpat/TKSK-ga (5.). Veerandfinaalidest pääsevad poolfinaalidesse kaks võitu saavutanud võistkonnad või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis rohkem punkte kogunud naiskonnad. Punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Naiste esiliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ja turniiritabel SIIN

Ajakava:

Alguaeg Asukoht     Tulemus
14.märts 2018 kell 18:30 Tõrvandi Spordihoone Ülenurme Peetri VK 1:3 (-30, -24, 26, -22)