18.08.201815:10

  19. augustil peetava Läti - Eesti Euroopa meistrivõistluste valikmängu eel toimub Riias Skonto staadionil rahvusvaheline laste võrkpalliturniir Kinder+Sport VolleyFest. Turniir on mõeldud lastele ja noortele vanuses 10 kuni 17 eluaastat. Mängurõõmu saab nautida ligi 800 noort võrkpallurit Eestist, Lätist ja Leedust. Kokku osaleb 127 võistkonda.

  Baltikumis toimub turniir esmakordselt, idee turniir Lätis EM-valikmänguga seotult korraldada tuli Eesti Võrkpalli Liidult. „Soovisime valikmängule ja Riia kesklinnas toimuvatele üritustele lisaks pakkuda midagi toredat ka lastele ja noortele ning projekt Kinder+Sport Joy of Moving annab selleks suurepärase võimaluse,“ kommenteeris Eesti Võrkpalli Liidu peasekretär Helen Veermäe. „Turniir lõpeb arvestusega, et kõik osalejad – lapsed, lapsevanemad ja treenerid – jõuaksid õigel ajal ühineda Eesti võrkpallifännidega Eesti ja Läti mängu tribüünidel,“ lisas Veermäe.

  Turniir algab 19. augusti hommikul Daugava staadionil. Mängitakse vanuseklassides U11, U13, U15 ja U17.

  Juba 13. aastat toimuv võrkpalliturniir on osa rahvusvahelisest sotsiaalse vastutustundlikkuse projektistKinder+Sport Joy of Moving (Rõõm liikumisest), mille eesmärk on tuua iga lapse ellu rõõmu liikumisest.

  Algatus on inspireeritud innovaatilisest ja teaduslikult tõestatud haridusmeetodist „Rõõm liikumisest“, mis on suunatud spetsiaalselt lastele: see põhineb mängudel, mille eesmärk on soodustada laste ja nende vanemate aktiivset tegevust lihtsal, kaasaval ja rõõmsal viisil.

  Projekt on loodud 2005. aastal ja hõlmab 4,4 miljonit last 28 riigis.

  Projekti on kaasatud erinevaid osapooli – valitsusasutusi, nelja riigi olümpiakomiteed, 126 spordiföderatsiooni, rahvusvaheline Koolispordiliit (ISF), erinevad ülikoolid jt, et üheskoos propageerida noorte seas aktiivseid eluviise.

  Kinder+Sport Joy of Moving organiseerib ja toetab kooli kehalise kasvatuse programme, erinevaid koolispordi võistlusi, annab koolidele spordivarustust ja organiseerib erinevaid spordilaagreid. Koostööd tehakse ka paljude endiste tippsportlastega, et tuua rohkem lapsi ja noori spordi juurde.

  Kommenteeri uudist

  Läti ja Eesti EM-valikmängu eel toimub Kinder+Sport VolleyFest laste turniir