Kusti Nõlvak. Foto: FIVB

Eesti ainus professionaalne rannavõrkpalliduo Gerardo’s Toys Kusti Nõlvak - Mart Tiisaar on käesolevat hooaega alustanud suurepäraselt. Hooaja avaturniiril, tugevuselt kolme tärni MK-etapil Sydney´s saadi eelmisel nädalal 5. koht. Tärni võrra tugevama tasemega Doha MK-etapil on edukalt läbitud kvalifikatsiooniturniir ja alagrupp.

Alagrupis saadi seejuures 2:0 võit maailma edetabeli 2. paari, lätlaste Aleksandrs Samoilovsi - Janis Šmedinsi üle. Kusti Nõlvak ütles pärast alagrupimänge, et nii tema kui paarimees Mart tunnevad end väljakul üha kindlamalt, midagi eriskummalist või eelnevatest aastatest kardinaalselt erinevat pole nad aga ettevalmistuses teinud. "Edasiminek on tulnud ikka järk-järgult, nüüd oleme hakanud mängudes realiseerima seda, milleks oleme võimelised. Stabiilsust on tulnud juurde. Ehk siis kõik sisemised protsessid, kus on areng toimunud. Füüsiline vorm on päris sarnane eelnevate aastatega," selgitas Nõlvak.

"Tunneme end hästi väljakul, see ongi üks põhilisemaid asju praegu. Naudime mängimist, pole mingit paanikat väljakul isegi siis, kui oleme kaotusseisus ja otsime teadlikult võimalusi olukorra parandamiseks. Naudime lihtsalt kogu protsessi," lisas sportlane.

Nõlvak tõdes, et Läti paari vastu saavutatud võit oli üks karjääri magusamaid. "Lätlaste vastu võis olla küll üks parimaid mänge meie poolt. Õnnestus ikka väga hästi ja riskid tasusid end ära. Läksime ründavalt ja agressiivselt peale, tagasihoidlikult tegutsedes on maailma tippude vastu raske saada," sõnas mängumees.

Kommenteeri uudist

Kusti Nõlvak hooaja algusest: tunneme end väljakul hästi ja naudime protsessi