22.11.201913:15

  EVF-i "võrkpallidessant" erinevatesse Eesti koolidesse jätkus Jõgeva põhikooli külastusega.

  Sedapuhku sirvisid koos lastega palliplatsil võrkpalliaabitsat Tartu Bigbanki mängijad Kevin Soo ja Stefan Kaibald, TÜ/Bigbanki naiskonna nurgaründja Kertti Külm ja Jõgevalt pärit SK Duo noortetreener Kreete Pärtelpoeg.

  Kohaliku õpetaja ja võrkpallientusiasti Tiiu Õunapi sõnul ootasid lapsed tippmängijaga ühistreeninguid pikisilmi. Võimalus oma iidolitega koos pallida tõi kohalikku spordisaali nii väikeseid kui ka suuremaid sportlasehakatisi. "Väga meeldis, et leidsite lastega ühtse hingamise."

  Tegusa päeva kroonis Tartu mängijate ühistreening neidude võrkpallinaiskonnaga, kus Soo, Kaibald ja Külm näitasid mõningaid tehnikaelemente ning eelkõige innustasid tüdrukuid valitud teed jätkama.

  Tippmängijatele torkas silma tüdrukute hea tehniline tase, liikuvus ja paljudel ka muljetavaldav kasv. Ka kohalike volleneidude tagasiside oli südantsoojendav. "Isegi väikse jutuga neiud rääkisid sellest sündmusest vaimustunult," kinnitas Õunap.

  Nii Stefan Kaibald kui Kevin Soo olid positiivselt üllatunud Jõgeva laste heast tehnilisest tasemest. "Hämmastas, kui tähelepanelikult lapsed meid kuulasid ja missuguse entusiasmiga kaasa tegid," ütlesid Tartu tippmängijad.

  Tüdrukutele avaldas muljet ka Jõgevalt pärit Kreete Pärtelpoja esinemine, kes julgustas kodukohast kunagi lahkudes endistviisi võrkpalliarmastust säilitama.

  Tiiu Õunap sai uut jõudu jätkamiseks

  Jõgeva võrkpall on saamas omamoodi uut hingamist. Kunagi aitas sealse võrkpalli arengule hingega kaasa toonane Tallinna Sylvesteri peatreener Laimons Raudsepp, kes kohalike tegemistel siiamaani sümpaatselt silma peal hoiab. Ning jõu ja nõuga abis on.

  Alates sellest aastast toimuvad treeningud aga kohaliku Spordikooli egiidi all, mis annab ala harrastamisele ka majandusliku stabiilsuse. Plaanis on ka Torma võrkpallivõistkondadega jõud ühendada ja ühtse löögirusikana noorteturniiridele osalema minna.

  Jõgeva Spordikooli direktor Kaido Alev lubas omalt poolt kaasa aidata kohalike võrkpallientusiastide soovide täitmisele.

  Omamoodi uut inspiratsiooni sai ka treener Tiiu Õunap ise: "Ka mulle süstis see võrkpallipäev taas tunnet, et tahan sellega edasi minna ja uusi võistkondi ette valmistada ning nendega parimate tulemuste saavutamisesks vaeva näha," ütles kohalik maa sool Tiiu ja lisas, et ta sai juba ka lastevanematelt tagasisidet päeva kohta. "See, mida lapsed kodus rääkisid, tekitas lastevanemates suurt tänu ja vaimustust. Nad olid õnnelikud, et just nende lapsed said osaleda sellisel toredal võrkpallipäeval."

  "Jõgeva võrkpallurite tänu on sõnadest suurem," vahendas Tiiu Õunap oma tundeid.

  EVF tänab omalt poolt külaskäigu õnnestumise eest Jõgeva kooli peret, Eesti Kultuurkapitali, SK Duo mänedžeri Hendrik Rikandit ja kunagist vabariigi koondise peatreenerit Laimons Raudseppa.

   Kertti Külm, treener Tiiu Õunap, Stefan Kaibald ja Kevin Soo

   Fotol: Kertti Külm, treener Tiiu Õunap, Stefan Kaibald ja Kevin Soo

   

  Kommenteeri uudist

  Külmapealinn Jõgeva tervitas võrkpallureid sooja vastuvõtuga