19.03.202019:55

Kolmapäeval toimus Rumeenia võrkpalliliiga koosolek, kus arutati hooaja lõpetamisega seotud teemasid. Kõige olulisem oli langetatud otsus, millega kuulutati Kristo Kollo koduklubi Galati Arcada riigi meistriks.

Saatsime Kristo Kollole õnnesoovid ja palusime Tartust pärit mängumehel Rumeenia liiga lõpplahendust lühidalt kommenteerida.

 

Milline oli liigatabel ja kuidas Rumeenias liiga lõpetamine välja nägi?

„Rumeenia liigasüsteem sarnaneb klassikalisele jalgpalliliigale, see tähendab, et play-off mänge siin ei pidanudki toimuma. Juhtisime katkestamise hetkel päris kindlalt, vahe enne viimast toimunud mängu oli teisel kohal oleva meeskonnaga 10 punkti. Viimane liigamäng oligi eelmise nädala kolmapäeval (11. märtsil) just lähima konkurendi Craiova vastu. Võitsime tühjade tribüünide ees peetud mängu kindlalt 3:0 ja sellega suurendasime vahet veelgi. Päev hiljem jõudsime teha veel tavalise jõusaalitrenni, aga siis tuli ka uudis, et liiga on peatatud ja sellega oligi asi ühel pool. Eile (kolmapäeval, 18. märtsil) tegi liiga juhtkond ametliku otsuse ja kuulutas meid Rumeenia meistriteks"

Kuigi suurelt publiku ees tähistada ei saanud, siis uhke tunne ikkagi, kas pole?

„Loomulikult on mul selle meistritiitli üle väga hea meel. Vaadates tabeliseisu, siis me ka absoluutselt väärisime seda. 

Teisest küljest on loomulikult mõru tunne just niimoodi hooaega lõpetada. Hakkasin just peale vigastust vormi jõudma, sekkusin viimastes mängudes episoodiliselt, et olla parimas vormis just hooaja lõpus otsustavates mängudes, aga paraku sai kõik enne läbi.

Ja tuli kuidas tuli, seda tiitlit enam keegi ära võtta ei saa. Rumeenia meister kõlab ikkagi uhkelt!“

Kuidas Galatist koju jõudsid ja millega hetkel tegeled?

„Meie klubi oli üks viimaseid, kes otsustas mängijaid koju saatma hakata ja seepärast polnud Rumeeniast koju saamine enam väga lihtne. Koju jõudes panin end vabatahtlikku karantiini, olen oma maakohas metsade vahel, kus saab päeval õues tööd teha ja vabalt liikuda. See on ka peale pikka välismaal viibimist vaimule väga värskendav.“

Kommenteeri uudist

Kristo Kollo tuli Rumeenia meistriks