Tartu Ülikool/Bigbank (Foto: skduo.ee)

Nädalavahetusel pannakse pall mängu naiste Balti liigas, kus kevadel võidetud tiitlit hakkab kaitsma Tartu Ülikool/Bigbank. Tänavusel hooajal teeb Balti ühisliigas kaasa kaheksa naiskonda, neist kaks Eestist. Lisaks tartlannadele osaleb TalTech/Tradehouse ning kolm võistkonda Lätist ja kolm Leedust. 

Tartu Ülikool/Bigbanki peatreener Kristjan Kaisi sõnul on ettevalmistus kulgenud häti. "Ettevalmistus hooajaks on kulgenud üsna plaanipäraselt, alustasime ÜKE treeningutega augusti keskpaigas ja septembrist alates oleme täismahus teinud ka pallitreeninguid. On olnud (ja on ka praegu) mõned vigastused, aga üldjoontes on kogu võistkonna põhituumik mänguvalmis. Hooajaeelseid kontrollmänge oleks tahtnud saada rohkem, aga aeg ja võimalused panevad sellele piirid," rääkis Kais.  

Juhendaja sõnul oli pühapäevane Eesti meistrivõistluste mäng Saaremaaga kaugel ideaalsest. "Esimene mäng Saaremaa vastu oli meie poolt väga rabe, eksisime palju pallingul ja tegime mängu peale kokku 34! enda viga, mis tähendab, et vastased said pooled punktid meie vigadest (kokku andsime kolmes geimis ära 69 punkti). Positiivse poole pealt võib esile tuua head võitlusvaimu ning asjaolu, et sellise vigaderohke mänguga saime tabelisse kirja 3 võidupunkti. Rõõmu teevad 11 blokipunkti, blokiga olemegi ilmselt kõige rohkem treeningutel tööd teinud, kuid ka seal on veel kõvasti arenguruumi. Tööd on vaja veel teha kõige kallal, et mängumootor õlitatult käima saada. Pikk hooaeg on veel ees ja esimene tiitel mängitakse välja detsembris," lisas Kais. 

Mida oodata nädalavahetusest? "Läti võistkondade kohta on mul informatsiooni vähe, sealne hooaeg ei ole veel alanud ning lisaks sellele pühapäevane vastane RVS eelmisel hooajal Balti liigas ei mänginud. Jelgava kohta on olemas eelmise aasta info, kuid ka seal on peaaegu poole koosseisu jagu uusi mängijaid. Ennekõike ootan, et mängime ise rahulikumalt ja kindlamini kui Saaremaa vastu," lõpetas Kais.  

Kommenteeri uudist

Kristjan Kais: avamäng Saaremaaga oli väga rabe