15.04.201620:30

Reedel selgus naiste meistrivõistlustel kuldmedaliomanik, kui kahel viimasel aastal meistriks kroonitud Kohila Võrkpalliklubi kaitses edukalt tiitlit, võites finaalseerias kolmandat korda TTÜ/Tradehouse'i. Sarnaselt avavaatusele ei loovutanud Kohila naiskond ka seeria kolmandas mängus geimigi. 

Kui kahes esimeses geimis kogus võõrsil mänginud TTÜ/Tradehouse vastavalt 22 ja 16 punkti, siis kolmandas geimis jätkus põnevust kuni lõpuni. Seisul 24:24 kogusid võõrustajad kaks järjestikust punkti, millega saavutati 3:0 (22, 16, 24) võit. 

Kohila esinduse võitu andis suurima panuse Kertu Laak, kes tõi üleplatsimängijana 17 (+11) punkti. Maarja Kerner lisas võitjate aktivasse 14 ja Kateryna Dudnikova 12 silma. Kaisa Õunpuu kogus TTÜ naiskonna resultatiivseimana 10 ning Maali Kanemägi ja Reelika Raap võrdselt 9 punkti. Kui pallingu vastuvõtul mängisid protsentidega 50-46 täpsemalt külalised, siis ülejäänud tähtsamad statistilised elemendid olid Kohila võistkonna kasuks: rünnak 44%-35%, blokipunktid 10-7 ja pallinguässad 11-4. 

Kohila naiskonna jaoks oli tegemist väga eduka hooajaga, kui lisaks Eesti meistritiitlile kaitsti edukalt ka Balti liiga meistrikulda - Kohilasse viidi kolmas järjestikune tiitel. Sarnaselt kahele eelmisele aastale Eesti meistrivõistlustel hõbemedali saavutanud TTÜ kaitses detsembris Eesti karikavõitu.

Kolme võiduni mängitavas pronksmedaliseerias juhib Tallinna Ülikool Famila/Võru Võrkpalliklubi vastu mängudega kaks-null. Kolmandat korda kohtutakse juba homme Tallinnas. 5.-6. koha seerias on vastamisi Audentese SG/Noortekoondis ja Tartu Ülikool/Eeden. Kahe võiduni peetava seeria avamäng lõppes Tartu naiskonna paremusega. Teine vaatus on kavas homme Tallinnas.

 

Naiste Meistriliiga hooaja 2015/2016 sümboolne koosseis valituna klubide treenerite poolt: 

  • sidemängija – Julija Mõnnakmäe (Kohila VK)
  • libero – Kristi Nõlvak (TTÜ)
  • diagonaalründaja – Kertu Laak (Kohila VK)
  • temporündaja - Eliisa Peit (Kohila VK)
  • temporündaja – Heleene Hollas (Famila/Võru VK)
  • nurgaründaja - Kateryna Dudnikova (Kohila VK)
  • nurgaründaja – Mari-Liis Graumann (TTÜ)

 

Naiste Meistriliiga ajakava on nähtav SIIN ja tulemused SIIN. 

 

Ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
15.aprill 2016 kell 19:00 Kohila Spordikompleks Kohila Võrkpalliklubi TTÜ/Tradehouse 3:0 (22, 16, 24)
16.aprill 2016 kell 12:00 Tallinna Ülikooli spordisaal Tallinna Ülikool Famila/Võru VK Live-skoor
16.aprill 2016 kell 17:00 Audentese Spordikeskus Audentese SG/Noortekoondis TÜ/Eeden Live-skoor

Kommenteeri uudist

Kohila Võrkpalliklubi võitis kolmanda järjestikuse Eesti meistritiitli