07.04.201720:30

Reedel selgus naiste Meistriliigas kuldmedaliomanik, kui kolmel viimasel aastal meistriks kroonitud Kohila Võrkpalliklubi/E-Service kaitses edukalt tiitlit, võites finaalseerias kolmandat korda Tartu Ülikool/Eedeni. Sarnaselt avavaatusele ei loovutanud Kohila naiskond ka seeria kolmandas mängus geimigi. 

Kui kahes esimeses geimis kogus võõrsil mänginud Tartu Ülikool/Eeden kodupubliku lemmiku Kohila Võrkpalliklubi/E-Service`i vastu vastavalt 22 ja 11 punkti, siis kolmandas geimis jätkus põnevust kuni lõpuni. Kohila juhtis 22:17, ent Liis Noormetsa head servid aitasid Tartu esmalt järele ja seejärel ka 24:22 ette. Rohkem tartlannad aga sel hooajal punkti ei teeninud ja nii saavutaski Kohila VK/E-Service 3:0 (22, 11, 24) võidu. "Anastasia Gorinal juhtus hooaja jooksul vist esimest korda nii järjestikune vastuvõtu- ja rünnakuvigade seeria sisse. Me ei löönud aga verest välja ja selline tagasitulek näitab võistkonna sisu. Lisaks on meil Kertu Laak, kes asja ära korraldas," lausus Kohila VK/E-Service naiskonna peatreener Peeter Vahtra. "Kokkuvõttes usun, et võitis selle hooaja Eesti kõige tugevam võistkond. Olime esikoha ära teeninud ja samamoodi ka Tartu hõbeda," lisas ta.

Hoolimata mängudega 0:3 allajäämisest polnud pettunud ka Tartu Ülikool/Eedeni naiskonna peatreener Andrei Ojamets. "Kohila on ikkagi profivõistkond, keda meil on pikas jooksus üliraske võita. Olen naistega väga rahul ja kui muidu öeldakse, et teisele kohale jäädakse, siis meie kindlasti võitsime selle koha. Arvestades meie naiskonda - peaaegu kõigi jaoks oli see ju esimene finaalikogemus. Tahtmist meil oli, aga omaette küsimus on, palju oli finaaliks varusid ja vaimset jõudu," rääkis staažikas treener.                      

Kohila esinduse võitu andis suurima panuse Kertu Laak, kes tõi üleplatsimängijana 19 (+14) punkti ja lõi maha ka viimase palli. Anastasia Gorina lisas võitjate aktivasse 12 silma. Kertti Külm kogus Tartu naiskonna resultatiivseimana 10 ja Renate Pikk 9 punkti.

Kui pallingu vastuvõtul mängisid võõrustajad täpsemalt protsentidega 55-44, siis rünnakul oli koduvõistkonna ülekaal veelgi selgem - tartlannade 33-protsendilise efektiivsuse vastu näidati 49-protsendilist efektiivsust. Punktiväärilisi blokeeringuid kirjutati kohilannade arvele seitse ja tartlannade kontosse kuus, pallingul kogusid mõlemad naiskonnad võrdselt kaheksa punkti.         

Kohila naiskonna jaoks oli tegemist väga eduka hooajaga, kui lisaks Eesti meistritiitlile jõuti Balti liigas neljandat aastat järjest finaali - erinevalt kolmest eelnevast hooajast Kohilasse siiski tiitli ei viidud. Eesti karikavõistlustel võideti kahe hõbemedali järel tänavusel hooajal taaskord kõige kirkam medal. Üle ootuste hästi esinenud Emajõelinna naiskond jõudis Balti liigas esmakordselt esikolmikusse, kui Kaunase ja Kohila järel teeniti pronksmedal. Viimati oli Tartu naiskond Eesti meistrivõistlustel kahe parema hulgas esindatud 1999aastal, kui hõbemedalid riputati Tartu Ülikool/Tartu VK mängijate kaela. "Usun, et meie tänavuse edu saladuseks oli treener Andrei ja kindlasti ei saa alahinnata ka meie võistkonna vaimu. Need kaks asja kokku tõidki hea tulemuse," rääkis Tartu Ülikool/Eedeni naiskonna kapten Kertti Külm. 

Pronksmedal kuulub tänavu TTÜ/Tradehouse`ile, neljanda koha saavutas Tallinna Ülikool. Viienda koha eest mängivad Famila/Võru Võrkpalliklubi ja Audentese SG/Noortekoondis. Kahe võiduni peetava seeria avakohtumine on kavas 18. aprillil Võrus. 

 

Naiste Meistriliiga ajakava on nähtav SIIN ja tulemused SIIN

 

Naiste meistriliiga sümboolne koosseis

Paremad nurgaründajad: Kertti Külm (Tartu Ülikool/Eeden) ja Anastasia Gorina (Kohila VK/E-Service)

Paremad temporündajad: Eliisa Peit (Kohila VK/E-Service) ja Mari Loorman (TTÜ/Tradehouse)

Parim diagonaalründaja: Kertu Laak (Kohila VK/E-Service)

Parim sidemängija: Julija Mõnnakmäe (Kohila VK/E-Service)

Parim libero: Pille Vahtra (Kohila VK/E-Service) 

 

Ajakava:

Algusaeg       Tulemus
7.aprill 2017 kell 19:00 Kohila Spordikompleks Kohila VK/E-Service TÜ/Eeden 3:0 (22, 11, 24)
18.aprill 2017 kell 18:00 Võru Spordikeskus Famila/Võru VK Audentese SG/Noortekoondis Live-skoor

Kommenteeri uudist

Kohila Võrkpalliklubi/E-Service võitis neljanda järjestikuse Eesti meistritiitli!