09.03.201820:05
Kohila VK/E-Service (Foto: Kohila VK)

Naiste Meistriliiga tänses ainsas mängus võttis favoriit oma, kui tiitlikaitsja Kohila Võrkpalliklubi/E-Service saavutas Famila/Võru Võrkpallilubi üle 3:0 võidu. Siiski oli Kohila lähedal avageimi kaotusele.

Avageimis asus võõrsil mänginud Võru võistkond koguni 20:12 juhtima ja jõudis seisul 22:16 geimivõidust vaid kolme punkti kaugusele. Siis algas kodupubliku lemmiku võimas tagasitulek, kui Kaisa Siimanni pallinguseeria toel viigistati mänguseis 22:22-le. Suurte tõusude ja mõõnadega kulgenud geimis oli taaskord aeg särade võrulannadel, kes noppisid endale kaks järjestikust punkti, omades 24:22 seisul kaht geimpalli. Kumbagi külalistel aga realiseerida ei õnnestunud ja Gabriela Angelova pallinguässast võtsid hoopis kohilannad 27:25 geimivõidu.

Teises geimis teenis Võru esindus küll avapunkti, ent see jäigi geimi jooksul nende ainsaks eduseisuks. 25:14 ülekaaluga jõudisd võõrustajad matšivõidust vaid ühe geimivõidu kaugusele. Kolmandas gemis haaras Võru naiskond 6:3 eduseisu, millele Kohila vastas 4:0 spurdiga. 10:10 viigiseisult võõrustajad enam tagasi ei vaadanud, asudes 15:10 juhtima. Kuigi võrulannad jõudsid vastasest veel punkti kaugusele (15:16), hoidis koduvõistkond eduseisu lõpuni - 25:21 paremusega võeti 3:0 (25, 14, 21) võit.

Ukrainlannad Polina Liutikova ja Yulia Lytvynenko panustasid võitu vastavalt 17 ja 16 punkti. Seejuures märgiti kohilannade neljateistkümnest pallinguässast kuus Liutikova arvele. Gabriela Angelova ja viie blokipunktiga säranud Agnes Karm assisteerisid võrdselt 10 punktiga. Brita Saare tõi võrulannadele 14 ja Haide Haring 12 punkti.

Turniiritabelis neljandaks tõusnud Kohila Võrkpalliklubi/E-Service on üheksa mänguga kogunud üheksa punkti, lükates seitsme mänguga seitse punkti kogunud Famila/Võru Võrkpallilubi viiendaks. Põhiturniiril on pidamata veel kolm mängu.

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN

Ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
9.märts 2018 kell 19:00 Kohila Spordikompleks Kohila VK/E-Service Famila/Võru VK 3:0 (25, 14, 21)