28.02.201710:00

Naiste Balti liiga põhiturniiril jäi tiitlikaitsja Kohila Võkrpalliklubi/E-Service alla vaid Kaunase võistkonnale, saavutades teise koha. Volley.ee palus enne otsustavaid mänge kommentaari peatreener Peeter Vahtralt, uurides, milliste eesmärkidega finaalturniirile minnakse. 

Kolmel viimasel aastal meistriks kroonitud Kohila Võkrpalliklubi/E-Service kogus põhiturniiril 54 punkti, jäädes kolme silmaga alla vaid Kaunase esindusele. 22-st voorust saavutati 18 võitu. 

 

Eelmisel hooajal võitis Kohila 56 punktiga põhiturniiri. Tänavu kogusite 54 punkti, mis andis teise koha. Peeter, kuidas võtaksid enda naiskonna esinemise kokku? Kuidas hindad liiga taset

Põhiturniiriga võib enam-vähem rahule jääda. Kohati häirisid võistkonda traumad ja seetõttu näitasime kõikuvat mängu - saime nii häid võite kui nappe kaotusi. Ilmselt mõjutas tulemusi ka fakt, et lõppenud aasta lõpus ja uue aasta alguses läks võistkonna ühe liidri Kertu (Laak - toim) mängukoormus liiga suureks, sest ta mängis nii omaealiste Eesti tiitlivõistlustel, Eesti noortekoondises kui ka Kohila võistkonnas mitut sarja.  

Liiga tipp on tasemelt samaks jäänud, kuid esikaheksa on ühtlustunud. Euroopa mõistes eredalt säravaid tähti siiski liigas ei ole, seda eelkõige majanduslikel põhjustel. 

Millega põhjendada Tartu naiskonna suurt tõusu? 

Kindlasti on Andrei (Ojamets - toim) üks faktor. Teisalt on tartlannad mängijate osas ressurssi juurde saanud - Ingris Suvi, Kertti Külm ja Kadi Mägi. Nad on võistkonnana korrektsed. 

Kuidas on naiskonna üldine seis, kas kõik mängijad saavad võistkonda aidata? 

Suurim mure on Agnes Karmiga, keda vaevab vigastus, võtame päev korraga. Teistega on seis enam-vähem. 

Millise eesmärgiga lähete vastu veerandfinaalile, kus kohtute leedulannade Alytus Prekyba-Paramaga, kellega mängisite põhiturniiril 3:2 ja 2:3?

Määravaks saab hetkevorm. Tegemist on meile ebamugava vastasega, kes võib heal päeval kõikidele peavalu valmistada. 2:3 kaotusmängus ei olnud meil Leedus kaasas Anastasiia Gorinat, seetõttu on võrreldes selle mänguga meil natuke juurde panna.   

Gorinast rääkides, kuidas kommenteerida leegionäride tegutsemist? Tänavu on Kohilas mängimas ka Tatjana Karpušina.

Nad on hästi sulandunud, hoolega treeninud ja enda koha igati välja mänginud. Probleeme on olnud vaid pallingu vastuvõtuga. Leegionäride palkamisel paneb majanduslik faktor piirid peale. 

Milline naiskond on peamine pretendent esikohale? 

Kindlasti tooksin välja Kaunase, kes mängib kodus. Aga ka meil on jõudu olla favoriidiks. Lisaksin siia ringi ka Tartu ja Jelgava. Üldiselt on neli-viis võistkonda võiduks võimelised, sest play-offis loeb vaid üks mäng. Ütleksin isegi, et tegemist on viimaste aastate kõige tasavägisema hooajaga, seega kõik on võimalik. 

Mida ütled Leedus toimuva finaalturniiri saalide kohta? 

Uues saalis on ruumi palju. Vanem saal jääb kitsaks, sest külgsuunas palli järgi joosta ruumi ei ole - rõdud tulevad vastu. See jätab pallile liikumisruumi vähemaks. 

Kommenteeri uudist

Kohila peatreener Peeter Vahtra: meil on jõudu olla favoriidiks