18.09.201915:45
Kert Toobal ja Gheorghe Cretu. Foto: Gertrud Alatare

Rahvusmeeskonna sidemängijast kapten Kert Toobal tõdes pärast EMil Hollandilt saadud kaotust, et meeskonnale uue hingamise andmiseks vajatakse muutusi. 

"Treeningmängudes oli kõik kontrolli all, need sisendasid pigem kindlust, kõik oli rahulik ja asjad toimisid, tekkis päris hea rütm. Aga meil on olnud ka selliseid trenne, kus on olnud liigset närvilisust. See ei mõju meile hästi, seda on olnud ka varem, aga natukene vähem. Ja probleemid hakkavad tavaliselt ikka tekkima siis, kui läheb raskeks. Sellest on hästi palju räägitud, seda teavad kõik, et kui me rahu ei suuda säilitada, siis kipuvad asjad meil ka allamäge minema," rääkis Toobal.

"Praegu on nagunii situatsioon selline, et me oma eesmärki ei täitnud. Me keegi pole üritanud midagi muud väita või vabandada, kõigile oli teada, et kui me alagrupist edasi ei saa, siis me oleme ebaõnnestunud. Aga see, et nüüd päris selline see seis on..see oli ju teada, et Holland on tugev. Kuigi, siin me ju mängisime nagu kodus - see on tänapäeval reaalsus ja see on nii ulme! Need inimesed siin, see on nii super," peatus kapten Eesti meeskonna fännidel, kes meeskonnaga nii heas kui halvas olnud on.

Tulevikust rääkides tõdes Toobal, et mingisugust muutust meeskond edasiminekuks vajab. "Mis meil teha on? Me saame treenerit vahetada, kõik. Mängijad on need, kes meil on. Kes lõpetab, kes mitte, seda ma ei oska öelda. Võib-olla läheme hooajale vastu ja jääb sama treener ja kõik läheb rütmi."

Kapteni sõnul on selle suve probleemid kinni ka selles, et meeskonnas olevad mängijad on väga erinevad. "Mingisugused tasakaalud mängijate vahel on võrreldes eelmise aastaga natuke teistsugused. Natuke rohkem on neid mehi, kes nõuavad iseendalt natuke rohkem ja on natuke rohkem närvilised, vihastavad. Ja siis on liiga palju selliseid mehi, kes ei ole üldse emotsionaalsed. Kas nad mängivad hästi või halvasti, nad lihtsalt on. Ja need "käärid" erinevate mängijate vahel on nii suured, et see sünergia ei toimi. See on lihtsalt üks teooria, mida ma ise olen mõelnud. Varem on mingid mängijad rohkem üksteist tasakaalustanud ja olukord on olnud parem," avaldas Toobal üht võimalikku põhjust, miks sel suvel on asjad läinud nii nagu nad on.

Küsimusele, kes vastutab, vastas Toobal: "Kogu staff, kõik vastutavad, kogu meeskond. Kui ma mõtlen meie ettevalmistuse peale, siis kõik sujus ja mul ei ole mitte ühelegi mängijale ühtegi etteheidet. Vigastusi, mis nüüd olid, neid tõesti pole varasematel aastatel olnud niipalju. See on osa sellest asjast, meil siiamaani on neid olnud vähem ja võib-olla me ei osanudki nendega toime tulla ehk oleks pidanud kuidagi paremini reageerima või tegema. Asjad sattusid kuidagi hunnikusse kokku. Renee (Teppan) ju paneb endale praegu meeletu koorma, võtab vastutuse, ta ei ürita millegi taha pugeda, aga seis on selline ja kogu lugu. Mina teda igatahes kiidan, ta üritas ja on positiivne ja üritas aidata teiste asjadega."

Kuidas edasi? "Kindlasti mingid muudatused tulevad, see on ju loogiline. Me oleme meeskonnaga mingit rütmi käinud ja asjad ei ole üldse halvasti läinud. See on esimene aasta, kus me ei saanud hakkama oma asjadega," lisas 40-aastane Toobal ja ütles, et ta pole isiklikke lõpetamiseplaane teinud. "Mina olen eestlane, Eesti koondise mängija ja kui mind on vaja, siis ma olen valmis selle meeskonna jaoks ükskõik, mida tegema. Ma olen valmis nende inimeste ees, kes on siin, kes teleka ees, ma olen nende pärast valmis tegema neid asju," ütles kapten lõpetuseks.

 

Kommenteeri uudist

Kert Toobal: koondisesuvest, EMi ebaõnnestumisest ja tulevikust