03.04.201815:55
TTÜ/Tradehouse 2017/2018

Naiste Meistriliigas on kätte jõudnud otsustavad mängud, kui neli konkurentsi jäänud võistkonda selgitavad kaks finalisti. Kahe võiduni peetavates poolfinaalseeriates lähevad kokku Tallinna Ülikool ja TTÜ/Tradehouse ning Tartu Ülikool/Eeden ja Kohila VK/E-Service. 

Eeldatavalt on põnevam heitlus pealinna võistkondade TLÜ ja TTÜ vahel, kes on tänavusel hooajal kohtunud juba seitsmel korral. Viiel korral on võidurõõmu jagunud TLÜ ja kahel korra TTÜ naiskonnale. Balti liiga põhiturniiri omavahelised vastasseisud (mis ühtlasi kuulusid Eesti meistrivõistluste arvestusse) lõppesid TLÜ paremusega - võõrsil saavutati 3:1 ja koduväljakul 3:0 võit. Lisaks mindi vastamisi ka Eesti karikavõistluste poolfinaalseerias, kus mõlemad kohtumised lõppesid TLÜ 3:0 ülekaaluga. Põneva Balti liiga veerandfinaalseeria kallutas aga enda kasuks TTÜ, võites seeria avamängu 3:2, misjärel lepiti 0:3 kaotusega. Otsustavas kolmandas vaatuses võttis TTÜ 3:0 võidu. 

TTÜ naiskonna peatreener Marko Mett rääkis, et eesmärgiks on finaalkoht. "Poolfinaalseeriale lähme vastu eesmärgiga pääseda edasi finaali, muud moodi me mõelda ei saagi. On selge, et ülesanne saab olema väga raske ja peame endid ületama. Kahjuks vigastas möödunud nädalavahetusel A-vanuseklassi Eesti meistrviõistlustel jalga Maria Säästla, kelle osalemine on kahtluse all. Ülejäänud mängijad on rivis. Meie paaris on intriigi rohkelt ja tulevad närvesöövad mängud mõlema pealinna naiskonna jaoks," vaatas seeriale ette Mett. 

Teises poolfinaalpaaris on kindel favoriit tänavusel hooajal juba kaks tiitlit võitnud Tartu Ülikool/Eeden, kes alistas tiitlikaitsja Kohila Võrkpalliklubi/E-Service mõlemas põhiturniiri kohtumises, loovutamata seejuures geimigi. 3:0 tulemusega jäid tartlannad peale ka mõlemas Eesti karikavõistluste poolfinaalmängus. 

Kui Tartu ja Tallinna Ülikooli naiskond kindlustasid koha poolfinaalis vastavalt põhiturniiri esimese ja teise kohaga, siis põhiturniiri kolmas TTÜ ja neljas Kohila pidid nelja parema hulka jõudmiseks olema edukad kahe võiduni peetud veerandfinaalseerias. TTÜ võitis seal 3:0 ja 3:0 Audentese SG/Noortekoondise. Mõnevõrra üllatuslikult ei suutnud kahe mänguga edasipääsu kindlustada Kohila, kui 3:0 võidu järel lepiti võõrsil Famila/Võru Võrkpalliklubi vastu 2:3 kaotusega. Otsustavas kohtumises võttis favoriit Kohila siiski 3:1 võidu ja sellega ka poolfinaalkoha. 

Tallinna Ülikool võõrustab TTÜ-d kolmapäeval kell 19 ja Tartu Kohilat samuti kolmapäeval kell 19. Uuesti kohtutakse laupäeval kell 13 Tallinna Tehnikaülikooli spordihoones ja samal ajal Kohila Spordikompleksis. Vajadusel kolmandad kohtumised on kavas pühapäeval kell 12 Tartus ja kell 13 TLÜ spordisaalis. 

 

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN

 

 Ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
4.aprill 2018 kell 19:00 Tallinna Ülikooli spordisaal Tallinna Ülikool TTÜ/Tradehouse Live-skoor
4.aprill 2018 kell 19:00 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Eeden Kohila VK/E-Service Live-skoor 
7.aprill 2018 kell 13:00 TTÜ spordihoone TTÜ/Tradehouse Tallinna Ülikool Live-skoor 
7.aprill 2018 kell 13:00 Kohila Spordikompleks Kohila VK/E-Service TÜ/Eeden Live-skoor 
8.aprill 2018 kell 12:00
Mäng toimub vajadusel
Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Eeden Kohila VK/E-Service Live-skoor 
8.aprill 2018 kell 13:00
Mäng toimub vajadusel
Tallinna Ülikooli spordisaal Tallinna Ülikool TTÜ/Tradehouse Live-skoor 

Kommenteeri uudist

Kas põhiturniiri edukaimad TÜ/Eeden ja Tallinna Ülikool jõuavad finaali?