20.06.201510:35

Eesti kuulsamaid spordibaase, Kalevi Spordihall, läheb 1. juulist kapitaalselt remonti. Töötajad koondatakse, uuesti võivad nad spordihallis tööd saada siis, kui uut koosseisu komplekteerima hakatakse. Sinnani pole palju aega.

Teistsuguse näo saab kõik, mis 1962. aastal ehitati. Järgmise aasta lõpuks peaks sellest saama tänapäeva nõuetele vastav umbes 1800 istekohaga spordihall. Võistlusvalmiks tehakse viis võrkpalliplatsi, pallimängud saavadki seal rohkem harjutusruumi. Mugavam saab olema ka tribüünil ja riietusruumis, lae kõrgus vastab rahvusvahelisele standardile juba praegu.

Kalev-68 meeskond ja teised võrkpalliveteranid tegid vanas spordihallis eile viimase treeningu, kuulasid Erich Kriegerit, lõid kokku klaasikese šampust ja vaatasid nostalgitsedes tagasi. Neil oli, mida meenutada. Ja ega nad kooskäimisest väsi. Kohal olid Kalle Kukk, Henn Karits, Tarvi Uljas, Ülo Raidma, Matti Jaanus, Anti Penu ja Peeter Sepp. Uus tärmin on 29. august, siis saab NSV Liidu meistritiitli võitmisest täpselt 47 aastat.

Kui vaid seinad räägiks... Kalevi spordihalli mälust ei kao spordiajaloolise tähtsusega kergejõustikuvõistlused (!), rahvusvahelise mainega korv-ja võrkpalliturniirid, võimlemisvõistlused, seal on etendatud jääballetti, kontserte ja isegi džässifestivale. Spordirahvas ootab huviga, mida uues majas pakkuma hakatakse.

Autor: Valeri Maksimov

Kommenteeri uudist

Hüvastijätt 53-aastasega. Nägemiseni, Kalevi Spordihall! (1)