22.05.201914:25
Terville Florange naiskond. Foto: erakogu

Kristiine Miilen, Kristel Moor, Polina Bratuhhina-Pitou ja Eliise Hollas krooniti nädalavahetusel Prantsusmaa esiliiga karikavõitjaks. Eesti võrkpallurid aitasid Terville Florange´i finaalis Istrese naiskonna üle 3:0 (25:20, 27:25, 25:22) võiduni.

Terville Florange võitis ka esiliiga ning tagas seeläbi tulevaks hooajaks koha meistriliigas ehk kõik hooaja eel seatud eesmärgid said täidetud. Miilen, Moor ja Hollas on nüüdseks juba kodumaal ja liitunud rahvusnaiskonna laagriga. Miilen rääkis volley.ee-le lõppenud hooajast ja ootustest koondises. 

Kristiine, palju õnne karikavõidu puhul! Lõpetasite hooaja parimal võimalikul moel, kui kergelt või raskelt karikasari teie jaoks kulges?

Eelringides võitsime vastaseid 3:0, poolfinaali avageimi kaotasime, ent mängu võitsime üsna kindlalt 3:1. Finaalis saime küll 3:0 võidu, ent see tundus olevat pikem, kui geimid näitavad. Iga punkti mängiti väga kaua ja saal oli väga palav. Rõõmu tundsime muidugi karikavõidu üle, hooaeg oli ju nii pikk ja väga hea meel on, et see võidukalt lõppes.

Kuidas kogu hooajaga rahule jäid?

Hooaja esimene pool möödus võidult-võidule rütmis, sest olime vastastest väga kindlalt üle. Mulle endale meeldib pigem, kui on rohkem pinget ja tasavägiseid mänge. Play-offides saime ka mõned kaotused ja see pani naiskonda end kokku võtma ning see osa meeldis mulle rohkem, tundsin, et olin naiskonnale vajalik.

Tore, et võitsime liiga ja eesmärgid said täidetud, aga muidugi tahaksin pigem mängida liigas, kus oleks rohkem tasavägiseid mänge. Meie liiga esimese otsa klubid olid korralikul tasemel, kõigis on leegionärid. Aga tagumised tunduvalt nõrgemad, eks see ongi esiliigade ja kõrgliigade vahe.

Nüüd oled juba koondise juures ja mingit puhkepausi ei tule. Milliste tunnetega koondisesse tulid?

Pausi pole tõesti aega teha, aga hetkel on keha normaalses seisukorras, ei saa kurta. Koondisesse tulek annab alati sellise emotsiooni, et ei saagi mõelda väsimusele. Oleme juba trennis käinud ja meil kõigil on motivatsioon üleval, koondis annab täiesti uue hingamise. Seda tunnetame me Kristeli ja Eliisega samamoodi, teeme siin kõike suure rõõmuga ja oleme põnevil, mida suvi toob.

Kas uueks hooajaks oled juba mingid otsused langetanud või oled veel ootel?

Hetkel olen kõikidele pakkumistele avatud ja midagi kindlat pole.

Kommenteeri uudist

Hooaja karikavõiduga lõpetanud Miilen liitus rahvusnaiskonnaga: koondis annab täiesti uue hingamise