Lätis Jurmalas toimuvad rannavõrkpalli U22 vanuse Euroopa meistrivõistlused, kus Eestit esindas kaks paari. Meestest osalesid Märt Tammearu ja Timo Ander Lõhmus, kes said hiljuti Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) U18 vanuse meistrivõistlustel 2. koha. Tammearu - Lõhmus alagrupist kaugemale ei pääsenud. Naistest osalesid Heleene Hollas ja Liisa Soomets, kes lõpetasid oma alagrupis kolmandana ja pääsesid 24 parema sekka, ent seal sai nende teekond EMil otsa.

Ülejäänud paaridest neli aastat nooremad Tammearu - Lõhmus kuuluvad C-alagruppi, kus vastasteks Venemaa duo Aleksandr Kramanenko - Vasili Ivanov, Hollandi paar Mees Blom - Yorick de Groot ning tšehhid Matyas Dzavoronok - Tadeas Tezzele.

Avamatšis läksid meie noormehed vastamisi venelaste Kramanenko - Ivanoviga ning see kohtumine kaotati 0:2 (11:21, 19:21). Avapäeval jäi Eesti paaril võiduarve avamata, sest teises mängus jäädi samuti 0:2 (10:21, 11:21) alla hollandlastele Blom - de Grootile.

Reedel peeti tasavägine matš tšehhidega ning selle võitsid 2:0 (28:26, 24:22) tšehhi noormehed. Alagrupis sai Eesti paar seega neljanda koha ning järgmisse ringi ei pääsenud. Tammearu ja Lõhmuse jaoks algab aga juba augusti keskel U18 vanuseklassi EM, kus neil suuremad lootused kaugele jõuda.

Hiljuti üliõpilaste MMil osalenud ja 12. koha saanud Hollas - Soomets mängisid D-alagrupis. Lisaks eestlannadele on D-alagrupis Rumeenia paar Beata Vaida - Francesca Alupei, šveitslannad Esmee Böbner - Zoe Vergé-Dépré ning hispaanlannad Daniela Álvarez Mendoza - Maria Belen Carro.

Esimeses alagrupimängus jäid Hollas - Soomets 0:2 (16:21, 16:21) alla šveitslannadele Böbner - Vergé-Dépréle. Teises mängus said eestlannad aga kirja 2:0 (21:19, 21:9) võidu Rumeenia duo Vaida - Alupei üle.

Reedel mängiti viimases alagrupikohtumises Hispaania paariga ja 2:1 (21:15, 19:21, 15:8) võidu võtsid hispaanlannad Álvarez Mendoza - Carro. Alagrupis tulid eestlannad seega kolmandale kohale ning pääsesid järgmisse ringi ehk 24 parema sekka.

24 seas oli Eesti duo vastaseks sakslannad Leonie Körtzinger - Leonie Klinke. Mängu võitsid 2:1 (21:11, 14:21, 15:10) sakslannad ja lõpetasid sellega Hollase - Soometsa turniiri.

Eelmisel aastal krooniti U22 vanuse meistriteks naistest venelannad Nadezda Makroguzova ja Svetlana Kholomina ning meestest samuti Venemaa duo Oleg Stoyanovskiy - Artem Yarzutkin, kes sel aastal osalevad juba teises vanuseklassis ja tiitlit kaitsta ei saa.

Kommenteeri uudist

Hollas - Soomets U22 EMil 16 sekka ei pääsenud