08.05.201813:45
(Foto: Kadi Kiiver)

Mullu 60. korda aset leidnud Hiiumaa Võrkpalliturniir asub teele järgmise tähtpäeva suunas. Võrkpallurid üle Eesti on Hiiumaale mängima oodatud augustikuu teisel laupäeval, mis kalendri järgi on tänavu 11. august. Kärdla staadionil peetavale ühepäevaturniirile oodatakse mängima 16 nais- ja 24 meeskonda.

Turniiri korraldustoimkond, kuhu kuuluvad Siiri Sülla, Kadi Kiiver ja Mati Kiiver, vaagis eelmiste turniiride mängijatelt saadud ettepanekuid ja neist lähtuvalt on käesoleva aasta võistlusel mitu muudatust. Kui varem selgusid alagruppide koosseisud võistkonna eelmise tulemuse järgi Hiiumaa turniiril, siis sel aastal antakse võim Fortuunale.

Loosimise viib läbi korraldustoimkond pärast registreerimise lõppkuupäeva, milleks on 4. august. Võistkonnad jagunevad sõltuvalt osavõtjate tegelikust hulgast kas kolme või nelja võistkonnaga alagruppideks. Neljases alagrupis mängivad kõik võistkonnad omavahel läbi, kolmeses alagrupis mängitakse kaks ringi. Pärast alagrupimänge jätkavad turniiri iga alagrupi kaks esimest võistkonda. Alagruppide võitjad mängivad turniiri võidukarikale ja alagruppide teise koha võistkonnad turniiri väikesele karikale.

Turniiri osavõtumaks võistkonna kohta on kahes suuruses. Soodsam hind on neile võistkondadele, kelle mitte mängiv vilekohtunik tegutseb turniiril esimese kohtunikuna. Muudatuse eesmärk on anda Hiiumaa võrkpalluritele võimalus turniiril mängida ja mitte hõivata neid vilekohtunikeks. Osalemiseks saab võistkonna registreerida SIIN hiljemalt 4. augustil.

Võistkonna nimeline ülesandmine toimub võistluspaigas. Igas võistkonnas saab üles anda kuus kuni kaheksa samast soost mängijat. Turniiri peakorraldaja ja järjepidevuse hoidja on ajalehe Hiiu Leht toimetus ning läbiviija 1989. aastast tegev Hiiumaa Võrkpalliklubi. Korralduslike küsimustega tegelevad korraldustoimkonna liikmed Siiri Sülla (513 5987) ja Kadi Kiiver (5647 5796).

Kommenteeri uudist

Hiiumaa võrkpalliturniir astub uue juubeli poole