09.05.201812:45
Bigbank Tartu karikafinaalis. Foto: Gertrud Alatare

Eesti meistrivõistluste medali saavad lähipäevil kaela kolm noort (21) Hiiumaa meest: Stefan Kaibald, Markus Uuskari, Robin Valting. 

Kõik nad kuuluvad finaalis mängiva Bigbank Tartu meeskonda ja täidavad seal olulist rolli - Kaibald ja Uuskari ründajana, Valting liberona. Mängijaks on nad koolitanud Ülari Kaibald, neli aastat tagasi aasta treeneriks valitu.

Kolmik on jäädvustanud end saare võrkpalliajalukku. Järgmine ülesanne on ilmselt üks: võita kolmekesi Eesti meistrivõistluste kuld. Seni ainsa meeshiidlasena on Eesti meistriks tulnud Gennadi Pentikäinen. Aastanumber oli siis 1973, meeskonnaks Tallinna Dünamo, tuntumateks kaasmängijateks Peet Raig, Avo Tasane, Tõnu Jago, Arvo Priimägi. Ka Priimägi on olnud aastaid Hiiumaaga seotud, praegu elab Soomes. 

Niisiis on Saaremaalt pärit võrkpallurite kõrval põhjust rääkida ka Hiiumaa noortest. Üks Eesti tipptulemus juba on. 61 aastat tagasi peeti esimest korda Hiiumaa võrkpalliturniir, mis on nüüd Eesti vanim. Vaid ühe aastaga jääb maha traditsiooniline Võru võrkpalliturniir.

 

Kommenteeri uudist

Hiidlased Eesti meistrivõistluste medalil – hõbe või kuld?