19.04.201509:55

  Täna, 19. aprillil saab kuuekümneseks Eesti Võrkpalliliidu juhatuse liige ja Tartu Ülikooli Pärnu kolledži direktor Henn Vallimäe. Endine meistritasemel kergejõustiklane (kogus 10-võistluses 7470 p) siirdus sajandi alguses võrkpallileeri ja püsib seal viieteistkümnendat aastat, sellest 2001-2009 oli ta võrkpalliliidu peasekretär.

  Henn Vallimäe ühiskondlike ametite loetelu veniks pikale, tuleb valida. Mitmekülgne mees on omandanud Tartu Ülikoolis nii juristi kui kehakultuuralase hariduse, töötanud tosin aastat TÜ kergejõustikukateedris, 1996-2000 kultuuriministeeriumi asekantslerina. Aastast 2001 on ta Eesti Olümpiakomitee esindajatekogu liige. Vallimäe on kuulunud rahajagajate hulka nii kultuurkapitali kui hasartmängumaksu nõukogus, olnud Tallinna Spordiliidu asutajaid ja esimees, Eesti Sporditeabe SH nõukogu liige, Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni peasekretär, Eesti Töötukassa nõukogu liige jpm.

  1955. aastal Emajõelinnas sündinud paljujõudja on õppinud, elanud ja töötanud Tartus, Tallinnas ja Pärnus, energiat veel jagub.

  Vastupidavust, Henn!

  EESTI VÕRKPALLI LIIT

  Kommenteeri uudist

  Henn Vallimäe 60