23.07.201914:55

Ülemöödunud nädalavahetusel Pärnu rannas toimunud Ida-Euroopa Võrkpalli Assotsiatsiooni (EEVZA) etapil võidutsenud Heleene Hollas säras esmaspäeval ka Pirital. Näib, et pärast oma esimest rahvusvahelist võitu on Hollas vinges hoos.

Sel korral oli Soometsa asemel Hollase paariliseks Merilin Paalo, kes on Pirital võidutsenud ka rahvuskoondise treeninglaagriga liitunud Kristi Nõlvakuga. Uus duo jäi olenemata oma esimesest ühisest rannavõrkpalli võistlusest võitmatuks, andes vastastele maksimaalselt 15 punkti. Hollas ja Paalo kommenteerisid, et selline mängude kulg tuli üllatusena. "Paljud Pirital osalevad naispaarid mängivad Grand Prix´idel väga hästi," lisasid nad.

Sel korral osales Pirita rannavolle karikasarjas taaskord 16 paari, mis on maksimaalne arv, keda peale lubada saab. Kõik osalised said minimaalselt neli mängu ning kõik mängud peeti ühe geimiga 21 punktini, äkksurmata.

Veerandfinaalides, kus vastastele loovutati maksimaalselt 14 punkti, võidutsesid Hollas ja Paalo, Karen Oja ja Monika Sild, Inga Parve ja Anna-Liisa Peetmaa ning Annaliisa Mals ja Maria Säästla.

Hollase ja Paalo poolfinaal kulges samas taktis veerandfinaaliga, kui Oja ja Silla üle võeti kindel võit. Tasavägiseks kujunes Parve ja Peetmaa ning Malsi ja Säästla poolfinaal, mis lõppes Parve ja Peetmaa napi 22:20 paremusega. Parve ja Peetmaa jõud jäi võidukasse poolfinaali, mistõttu tuli pealtvaatajate kurvastuseks leppida ühekülgse finaaliga, kus Hollas ja Paalo vastastele võimalust ei andnud. Paalo ja Hollas pidasid enda edu võtmeks pingevabat mängu, tuldi kohale sooviga mängida ja seda poodiumikoha ootuseta. Pronksimatšis võtsid Mals ja Säästla 21:14 võidu Oja ja Silla üle.

Korraldajad tänavad auhinnalaua katjaid: Tilk!, Bio looduskosmeetika ja Fansurf Surfikool.

Pirita rannavolle karikasarja selgroog sai sel nädalal murtud, jäänud on vaid kolm etappi, millest 29. juuli ja 26. augusti etapp toimub meestele kahes tugevusgrupis ning 12. augustil on kavas viimane etapp naistele. Registreerumine on avatud kõigile etappidele SIIN.