15.11.201820:40
Gerardo's Toys/Neemeco (Foto: Gertrud Alatare)

Naiste karikavõistlustel serveeris üllatuse esiliigas viimasel kohal paiknev Gerardo`s Toys/Neemeco, kes lülitas veerandfinaalis konkurentsist Meistriliigas osaleva 2013. ja 2016. aasta karikavõitja Kohila Võrkpalliklubi/E-Service`i.

Võõrsil mänginud Gerardo`s Toys/Neemecole ei tulnud midagi kergelt, kui kahe geimi järel leiti ennast 0:2 kaotusseisust. Seega pidid külalised edasipääsuks võitma nii kolmanda kui neljanda geimi või lootma edu kuldses geimis. Kodupubliku kurvastuseks suutsid külalised realiseerida esimese stsenaariumi ehk võita nii kolmanda kui neljanda geimi, millega kindlustati endale poolfinaalkoht. Hea hooga jätkati ka viiendas geimis, mille 16:14 ülekaaluga võttis avamängus 3:1 võidu teeninud Gerardo`s Toys/Neemeco magusa 3:2 (-23, -20, 11, 23, 14) võidu. Gerardo`s Toys/Neemeco saavutuse teeb märkimisväärsemaks fakt, et Eesti karikavõistlustest võetakse osa esmakordselt.

Võitjate parimaks osutus 21 punkti toonud Gerli Enula, kelle kasutegur oli sarnaselt punktiskoorile mängu parim +13. Kädi Böckler aitas võitjaid 15, Keiu Kasch 13 ja Kristiina Pullerits 12 punktiga. Kohtumise suurima koormuse ehk koguni 47 tõstet saanud Maarja Kerner-Ader realiseeris neist 17 (36%), lõpetades mängu Kohila poolel 19 punktiga. Anni-Ly Abel lisas võõrustajatele 14, Kulla Kalso 12 ja Annika Loper 10 punkti.

Võistkonnad olid sisuliselt võrdsed nii pallingu vastuvõtul (Kohila 42% - Gerardo`s Toys/Neemeco 41%), rünnakul (33%-36%) kui blokis (9-10). Selge erinevus tekkis vaid pallingul, kus võitjad kogusid 16 ja kaotajad 9 punkti.

Poolfinaalis kohtub Gerardo`s Toys/Neemeco kas tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbanki või Saaremaaga, kes peavad veerandfinaalseeria korduskohtumise Kuressaare Spordihoones pühapäeval kell 16. Avamängus võttis 3:0 võidu Tartu esindus. Teisel tabelipoolel jõudsid poolfinaali eelmise aasta finalist Tallinna Ülikool ja TalTech/Tradehouse.

Karikavõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIINturniirisüsteem SIIN

Ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
15.november 2018 kell 19:00 Kohila SH Kohila VK/E-Service Gerardo`s Toys/Neemeco 2:3 (23, 20, -11, -23, -14)
18.november 2018 kell 16:00 Kuressaare SH Saaremaa TÜ/Bigbank Live-skoor