11.04.201821:40
Tartu Ülikool/Eeden (Foto: skduo.ee)

Tartu Ülikool/Eeden ja TTÜ/Tradehouse tegid täna Tartu Ülikooli Spordihoones algust kolme võiduni peetava Eesti meistrivõistluste finaalseeriaga, mille avavaatus kuulus koduvõistkonnale. Uueti kohtutakse esmaspäeval Tallinnas.

Mängu algus möödus põhiturniiri võitnud Tartu Ülikool/Eedeni kontrolli all. Hästi lõikas nende rünnak, korralikult toimis ka vastuvõtt. Avageimis oli Tartu võistkonna vastuvõtt 50%, põhiturniiri kolmandana lõpetanud vastasel 27,8%. Rünnakuid realiseeris külalisvõistkond 43,5-protsendiliselt, võõrustajate näitaja oli eeskujulik 58,3. Esimeses geimi lõpetas Ingrid Kiisk, kelle edukas rünnak tõi võõrustajatele 25:20 geimivõidu.

Teine geim oli tasavägine kuni lõpuni välja, kuid otsustavatel punktidel kindlam olnud külalisvõistkond kallutas selle 25:23 tulemusega enda kasuks. Märksõnaks sai tartlannade rünnakuefektiivsus, mis kukkus avageimiga võrreldes üle 20 protsendi 36-ni. Samas TTÜ oli võrreldes eelmise geimiga rünnakul efektiivsem, realiseerides 44,4% tõstetest.

Mõnevõrra ootamatult kolmandas ja neljandas geimis külalised enam enda mängu ei leidnud, leppides kindla 16:25 ja 12:25 ning kokkuvõttes seega 1:3 (-20, 23, -16, -12) kaotusega. Seejuures spurtis Emajõelinna naiskond neljandas geimis koguni 7:0 ette.

Laura Reiter, Renate Pikk ja Ingris Suvi tõid ühtlaselt esinenud tartlannadele võrdelt 13 punkti. Mängu parimana jäi 12-ga plussi Reiter, kelle ainus eksimus tuli pallingul. Ingrid Kiisk toetas võitjaid 9 punktiga. Enim pallinguässasid (5) löönud, kuid rünnakul kesist 33,3-protsendilist (30-st 10) efektiivsust näidanud Kristel Moor lõpetas TTÜ ridades mängu 15 ning Heleene Hollas ja Mari-Liis Graumann 10 punktiga. Rünnakul olid lõpuks võitjate edunumbrid 44,4%-35,8% ja pallingu vastuvõtul 47,6%-37,3%. Blokis kogusid võõrustajad 11 ja külalised 5 ning pallingul vastavalt 13 ja 9 punkti.

Kolme võiduni peetav seeria jätkub 16. aprillil kell 19 TTÜ Spordihoones. Neljapäeval kell 19.30 alustavad Tallinna Ülikooli spordisaalis pronksiseeriaga Tallinna Ülikool ja Kohila VK/E-Service.

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN

Kohamängude ajakava ja tulemused:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
11.aprill 2018 kell 20:00 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Eeden TTÜ/Tradehouse 3:1 (20, -23, 16, 12) Finaal
12.aprill 2018 kell 19:30 Tallinna Ülikooli spordisaal Tallinna Ülikool Kohila VK/E-Service Live-skoor 3.-4. koht
14.aprill 2018 kell 17:00 Võru Spordikeskus Famila/Võru VK Audentese SG/ Noortekoondis Live-skoor 5.-6. koht
15.aprill 2018 kell 13:00 Pärnu Spordihall Audentese SG/ Noortekoondis Famila/Võru VK Live-skoor 5.-6. koht
16.aprill 2018 kell 19:00 Tallinna Tehnikaülikooli spordihoone TTÜ/Tradehouse TÜ/Eeden Live-skoor Finaal
18.aprill 2018 kell 19:00 Kohila Spordikompleks Kohila VK/E-Service Tallinna Ülikool Live-skoor 3.-4. koht
18.aprill 2018 kell 20:00 Tartu Ülikooli Spordihoone TÜ/Eeden TTÜ/Tradehouse Live-skoor Finaal