04.05.201812:25
Foto: Mati Hiis

Rahvusvaheline Võrkpalliliit FIVB tõstis Eesti alaliidu rahvusvahelise kategooria kohtunike kvoodi seniselt viielt kümnele.

"See on suuresti meie kohtunike toimkonna esimehe Mati Koorepi aastatepikkuse töö tulemus. Oleme Matile selle eest äärmiselt tänulikud ja hea meel on tõdeda, et lisaks tipptasemel mängijatele on meil järjepidevalt peale kasvamas ka tipptasemel kohtunikke," kommenteeris Eesti Võrkpalli Liidu president Hanno Pevkur värskelt kinnitatud otsust.

Mati Koorep ütles, et Eesti kohtunike tase on kahtlemata selline, et meie kvoot peakski olema kümme. "See on suur tunnustus ja mul on väga hea meel selle üle. Kvoodi tõstmine näitab, et meil on kohtunike töös järjepidevust ja ka potentsiaali. Ja nüüd on noorematele ka vastav stiimul olemas, mille poole püüelda," sõnas kogenud kohtunik.

Tegevkohtunikest on Eestis rahvusvahelise kategooria kohtunikke kuus: Toomas Murulo, Risto Strandson, Irina Suhhova, Kristjan Vanaveski, Tiit Kõiv ja Erko Varblane. Aktiivse tegevuse lõpetanud kohtunikest on rahvusvaheline kategooria Mati Koorepil ja Margus Kupil. Lisaks on meil hetkel üks rahvusvahelise kategooria kandidaat – Irina Saks.

Kommenteeri uudist

FIVB tõstis Eesti rahvusvaheliste kohtunike kvooti