Timo Tammemaa Maaseiki Noliko särgis. Foto: CEV

Sel nädalal alustab Meistrite liiga põhiturniir, kus kaasa tegemas ka kaks eestlast, Timo Tammemaa ja Renee Teppan. Seejuures lähevad nende koduklubid tänases avamängus vastamisi. Eestlaste osalusel peetakse veel mitmeid kohtumisi, võõrsil mängivatest eestlastest teeb eurosarjades kokku kaasa 10 mängijat ja üks treener. Oma eurohooaega alustab ka Pärnu VK.

Itaalia kõrgliigasse kuuluva Renee Teppani tööandja Trentino Diatec ning Belgias mängiva Timo Tammemaa koduklubi Maaseiki Noliko kuuluvad mõlemad Meistrite liiga E-alagruppi. Lisaks on samas grupis Kedierzyn-Kozle Zaksa (Poola) ja Izmiri Arkas (Türgi). Tammemaa ja Noliko pidid läbima ka eelringi, kus alistati Hollandi klubi Groningeni Abianti. Trentino pääses otse alagrupiturniirile. Igast alagrupist pääseb play-offi 12 parema sekka kaks paremat, lisaks saab edasi ka kaks paremat kolmanda koha meeskonda.

Mäng algab kell 5. detsemrbril 21.30, kohtumisest näeb otsepilti siit: https://www.laola1.tv/en-int/livestream/2017-12-05-noliko-maaseik-trentino-diatec-len

CEV Cupil teevad kaasa Andri Aganits ja Montpellier, kes kohtuvad avaringis 6. detsembril kodusaalis kell 20.00 Rhein Mainiga. Samas sarjas osaleb ka Karli Allik ja tema Saksamaa meistriliigas osalev koduklubi Düren Powervolley. Esimeseks vastaseks on 6. detsembril kell 20.00 Groningeni Abiant Hollandist.

CEV Challenge Cup toob veel ühe eestlaste vastasseisu, kui Šveitsi klubi Schönenwerd Volley (peatreener Rainer Vassiljev ja nurgaründaja Kristo Kollo) kohtub Belgia klubi Meneni Prefaxisega, kus põhimeeste sekka kuulub Rait Rikberg. Kohtumine algab 7. detsembril kell 20.00.

Ainsa Eesti klubina eurosarjas osalev Pärnu VK mängib samas sarjas 6. detsembril võõrsil Küprose klubi Pafose Pafiakosega. Kohtumine algab kell 20.00.

Henri Treial ja Cez Karlovarsko kohtuvad samuti Challenge Cupi raames 6. detsembril kell 20.00 võõrsil Zagrebi Mladostiga. Zagrebi Mladosti naiskonnaga läheb naiste CEV Challenge Cupil kokku Anu Ennoki tööandja Sm'Aesch Pfeffingen. See mäng peetakse 13. detsembril kell 21.00 Šveitsis.

7. detsembril alustab euromängudega ka Oliver Venno koduklubi Ankara Maliye Piyango, kes kohtub Challenge Cupil 7. detsembril kell 19.00 Slovakkias sealse Bystrina Nitraga.

Portugali meistriliigaklubi AJ Fonte Bastardo ja sidemängija Robert Viiber saavad Challenge Cupil mõõtu võtta Bakuu Lokomotiiviga. Kohtumine algab 7. detsembril kell 16.00.

Kommenteeri uudist

Eurosarjad toovad eestlaste vastasseise