19.09.201917:25

Eesti koondise jaoks lõppes Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriga ka kauaaegse peatreeneri Gheorghe Crețu ajajärk. Alates 2014. aasta kevadest rahvusmeeskonda juhendanud Crețu koondise juhendajana ei jätka.  

Tänasel pressikonverentsil ütles Crețu, et kuigi südames soovinuks ta meeskonnaga jätkata, oli aeg muutusteks. "Kõigepealt tahan öelda, et see otsus ei sündinud lõppenud EM-finaalturniiri tulemuste tõttu. Kuigi see otsus on minu jaoks väga raske, pean ma oma teekonna Eesti rahvusmeeskonnaga lõpetama. See on olnud eriline teekond nii treeneri kui inimesena, ma ei leidnud ainult Eesti alaliidu tuge, vaid leidsin ka võrkpallipere toe. Olen siit saanud uskumatut energiat, mida olen saanud mägusaalis kasutada kõikide nende aastate jooksul," rääkis juhendaja.

"Mul on tunne, et mängijad vajavad edasiminekuks uut energiat ja uut motivatsiooni, kedagi teist neid juhendama. Mu süda oleks tahtnud jätkata, aga mõistusega sain aru, et käes on hetk, mil tuleb erinevaid teid minna. See on meeskonnale parim. Ma tõesti armastan seda meeskonda, neid fänne, seda riiki. Aga meeskond peab edasi minema teisiti. Need kolm värvi (sini-must-valge) võtan alati endaga kaasa. Olen siin end tundud nagu kodus ja loodan, et keegi suudab meeskonnale anda sama palju või veelgi rohkem," lisas ta ja tänas kõiki, kes teda sel teekonnal toetanud on - alaliitu, meediat, fänne, sponsoreid, Eesti inimesi ja kõiki lähemaid abilisi.

Eesti Võrkpalli Liidu president Hanno Pevkur lisas: "Nagu te mõistate, ei ole minul Gianniga ega alaliidul ega mängijatel ega fännidel Gianniga see suhe lihtsalt treeneri ja tööandja või treeneri ja mängijate suhe. See suhe on kasvanud selle kuue aastaga päris palju. See suhe on meid õpetanud, eelkõige suhtumist võrkpalli, professionaalsust ja mida tähendab elamine võrkpalli heaks. Gianni on ohverdanud palju oma pere aega, et üles ehitada ühe väikese riigi võrkpall. Tahan öelda suure-suure "aitäh" Giannile tehtu eest, see töö ja vaev, mis on pandud Eesti võrkpalli, on väga suur. Ta on pannud mängijatesse, fännidesse ja sellesse riiki oma hinge ja see väärib tunnustust. Me teeme kõik selleks, et 2021. aastal oleks kodus Eesti fännide ees läbi aegade parim Eesti võrkpallimeeskond."

Pressikonverents on täispikkuses järelvaadatav SIIN.

Rumeenlasest treeneri käe all osales Eesti meeskond kolmel Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril, parimaks saavutuseks jäi 11. koht. Crețu viis Eesti meeskonna mitme tiitlivõiduni - 2016. aastal triumfeeriti Euroopa liigas ja tagati koht Maailmaliiga kolmandasse tugevusgruppi. 2017. aastal võideti esikoht Maailmaliiga kolmandas tugevusgrupis. Sellest järgmisel aastal võitis Eesti meeskond kulla vastloodud Euroopa Kuldliigas.

2017. ja 2018. aastal valiti Crețu Eesti Aasta treeneriks.

Kogenud ja hinnatud treener on lisaks rahvusmeeskonna juhendamisele aidanud kaasa nii Eesti meeste koondise kui naiste koondise mängijate välisklubidesse siirdumisele, toonud Eestisse tugevatasemelisi koolitajaid.

2014. aastal jõudis Crețu Eestisse tänu koondise kapteni Kert Toobalile, keda oli varasemalt Poolas juhendanud. Esialgu sõlmiti temaga 1+1 leping, millest lõpuks kasvas kuus aastat kestnud edukas periood.

Kommenteeri uudist

EM-finaalturniiriga lõppes Gheorghe Crețu ajajärk Eesti koondises