EEVZA meistrivõistlused võidukalt lõpetanud Eesti saavutas neljanda koha

Eesti tütarlaste U17 koondis saavutas Lätis Daugavpilsis toimunud Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistlustel neljanda koha, kui viiest mängust võideti kolm. Viimasel võistluspäeval võitis Eesti neljas geimis Leedu võistkonna.

Esimeses ja teises geimis jäi 25:20 tulemusega peale Eesti ning kolmandas sama tulemusega Leedu. Tõeline põnevusetendus rullus lahti neljandas geimis, mis lõppes Eesti koondise 29:27 ja kogu kohtumine seega 3:1 (25:20, 25:20, 20:25, 29:27) paremusega.

Pluss-miinus arvestuses kahega miinusesse jäänud Freia Liisa Palk kogus võitjate ridades 13, Anette Arak 12 (+3), Heidi Vahula samuti 12 (+2) ja Eesti koondise parimat kasutegurit +7 näidanud Mirjam Karoliine Kask 11  punkti.

Eesti esinduse võidu võtmeks kujunes ohtlik serv, mille abil teeniti 16 punkti. Vigu kogunes seejuures 7, seega jäi Eesti servil üheksaga plussi. Leedu võistkond jäi servil ühega plussi, kui 14 vea juures löödi 15 ässa.

Kahe kaotuse kõrvale kolmanda võidu teeninud ja üheksa punkti kogunud Eesti saavutas kokkuvõttes neljanda koha, Leedu jäi ainsana viies mängus punktita. 9 punkti kogus ka Eesti ees lõpetanud Läti ja teiseks tulnud Ukraina, kellele mõlemale tagas Eestist kõrgema koha parem geimide suhe. Viienda kohaga lõpetas turniiri Gruusia.

Turniiri võitja Poola tagas koha 2023. aasta U17 EM-finaalturniiril, kohad 2.-5. mängivad kevadel EM-valiksarja teises ringis.