22.06.201802:00

FIVB Challenger Cupil Portugalis suutis Eesti oma teises alagrupikohtumises võtta Kasahstani vastu 3:1 võidu (25:22, 19:25, 25:19, 25:20). Meie rahvuskoondisel on poolfinaali pääsuks vaja, et Portugal ei kaotaks reedel kasahhidele 0:3 või 1:3.

"Täna olime topeltsurve all, aga olen väga uhke oma mängijate üle, et nad sellest raskest olukorrast korraliku mänguga välja tulid," ütles Eesti koondise peatreener Gheorghe Cretu tulemust kommenteerides.

Eesti tegi eilsega võrreldes algkoosseisu ühe muudatuse, Kristo Kollo asemel alustas nurgaründaja kohal Robert Täht. Lisaks temale sidemängija Kert Toobal, teine nurgaründaja Oliver Venno, diagonaalründaja Renee Teppan, temporündajad Timo Tammemaa ja Andri Aganits ning libero Rait Rikberg

Mängu jooksul käisid veel väljakul juba esimeses geimis Venno asemel sekkunud ja lõpuni nurgas suurepärase mängu teinud Kristo Kollo, servimas käis Markkus Keel ning kolmanda geimi keskpaigas kui jäime kaitsetööga veidi hätta vahetas libero Silver Maar välja Rikbergi.

Eesti parim punktitooja oli Renee Teppan 17 punktiga (+9), sealhulgas lõi mees 5 serviässa. Kahekohalise punktisumma kogusid veel neli meest - Täht 16 (+3), Kollo 12 (+8, s.h. 3 blokipunkti!), Aganits 11 (+10) ja Tammemaa 11 (+8). Eriti hästi rakendas sidemängija Kert Toobal täna meie tempoosakonda, mõlemad mehed näitasid suurepärast rünnakuefektiivsust, Aganits lõi maha 13-st tõstest 7 (54%) ja Tammemaa 7-st 5 palli (71%). Mõlema saldosse jäi ka 3 blokipunkti, saarlane lisas veel ka 3 pallinguässa.

Vastaste parim oli nende diagonaalründaja Maksim Mitšenko, kes sai tervelt 39 tõstet ja lõi nendest maha 19 (49%).

Kas sellest võidust piisab Challenger Cupil poolfinaali jõudmiseks, see selgub reedel Eesti aja järgi kell 23:00 algavas mängus Portugali ja Kasahstani vahel. Eestile sobib kodumeeskonna võit või isegi 2:3 kaotus. Kasahhide 3:0 või 3:1 võit jätab Eesti poolfinaali ukse taha.