23.06.201823:20

Eesti rahvuskoondise teekond FIVB Rahvuste liiga poole lõppes Challenger Cupi poolfinaalis. Tšehhi vastu tuli tunnistada vastaste 1:3 (31:29, 25:27, 18:25, 21:25) paremust.

"Vastaste serv oli täna mitmekülgne ja oluliselt parem kui mõni aeg tagasi kui me eelmise omavahelise mängu pidasime, samal ajal meie enda servikindlus kadus teises geimis" ütles treener Rainer Vassiljev kaotuse peamist põhjust välja tuues.

Eesti alustas koosseisus sidemängija Kert Toobal, nurgaründajad Robert Täht ja Oliver Venno, diagonaalründaja Renee Teppan, temporündajad Andri Aganits ja Timo Tammemaa ning libero Silver Maar. Tavaliselt libero kohuseid täitev Rait Rikberg jättis tänase mängu väikeste terviseprobleemide tõttu vahele, teise liberona oli meeskonnas Rauno Tamme, kes ka neljandas geimis Maarile puhkuse andmiseks mängu aeg-ajalt sekkus. Lisaks käisid väljakul juba esimeses geimis Venno asemel sisse tulnud Kristo Kollo, servimas Karli Allik ja Markkus Keel. Keel mängis Toobalile puhkuse andmiseks kolmanda geimi lõpus ka oma põhikohal sidemängijana.

Hirmpalavas mängusaalis, kus temperatuur ulatus 30 kraadini, kulgesid esimesed kaks geimi väga tasavägiselt. Esimeses juhtis Eesti suurema osa ajast paari punktiga, aga geimi lõpp läks tasavägiseks ja pikaks. Maratongeimi võitis siiski meie meeskond 31:29. Teine geim kulges sarnaselt esimesele, aga selle vahega, et nüüd olime meie pea terve geimi paari punktiga tagaajaja osas. Seekord me tasavägist lõppu siiski enda kasuks pöörata ei suutnud ja tšehhid suutsid geimivõiduga mängu seisu viigistada. Kolmandas geimis jätkus tasavägist mängu seisuni 15:16, siis tegid vastased otsustava spurdi ja võitsid kindlalt 25:18. Neljas geim oli kolmanda koopia, ka vastaste otsustav äraminek toimus täpselt samal hetkel. Geim 25:21 ja finaalikoht 3:1 mänguvõiduga Tšehhile.

Meie resultatiivseim oli Robert Täht 21 punktiga (+9), Teppan lisas 13 (-1) ja Tammemaa 10 (+4). Pluss-miinus näitajad olid kõigil suhteliselt halvad suuresti servivigade tõttu - Täht ja Tammemaa tegid 6, Teppan 4 serviviga. Mõlemad meeskonnad lõid tugevat ja väga riskeerivat servi, sellest ka mõlemapoolselt suur servivigade arv - Eestil 22, Tšehhil 17 viga. Ässaks lõi Eesti 7 pallingut, s.h. Tammemaa 3 ja Kollo 2, vastastel kokku 5 serviässa.

Võidu võtmeks osutus meie vastaste parem vastuvõtt - protsendid Eestil 31 (ideaalne 11) ja tšehhidel 50 (ideaalne 24).

Tšehhi meeskonda "tassis" esimeses geimis põhidiagonaali Michal Fingeri asemel sisse vahetatud Jan Hadrava, kes kogus mängu lõpuks 28 (+18) punkti.

Tšehhi koondise peatreener Michal Nekolal oli mängu järel oma meeskonna võidule lihtne seletus: "Me üritasime suruda Eestit serviga, et panna vastuvõtjad surve alla ja see õnnestus. Ise mängisime täna väga hästi kaitses, tõime üles väga palju raskeid palle. See saigi kahe võrdse meeskonna mängus otsustavaks".

Challenger Cupi viimased mängud pühapäeval 24. juunil. 3.-4. koha mäng Eesti - Kuuba algab Eesti aja järgi kell 17:00. Võitja ja järgmiseks hooajaks FIVB Rahvuste liigasse tõusva meeskonna selgitavad omavahel kell 20:00 Portugal ja Tšehhi.