21.06.201802:50

Eesti meeskond alustas Matosinhoses FIVB Challenger Cupi alagrupimänge kodumeeskond Portugali vastu masendava 0:3 kaotusega (19:25, 16:25, 20:25).

"Täna oli see asi meil natuke peades kinni," ütles koondise abitreener Rainer Vassiljev üllatavalt ühepoolelt kulgenud mängu kommenteerides.

Eesti peatreener Gheorghe Cretu lähtus ilmselt põhimõttest, et võitvat koosseisu ei muudeta ja nii alustasid algkoosseisus sidemängija Kert Toobal, nurgaründajad Oliver Venno ja Kristo Kollo, diagonaalründaja Renee Teppan, tempomehed Andri Aganits ja Timo Tammemaa. Libero kohal nagu ikka Rait Rikberg.

Kahes esimeses geimis mõlemas jäi meie meeskond kohe selgelt tagaajaja rolli. Portugal lõi kodusaalis terve mängu jooksul väga tugevat servi ja meie rünnakud olid vastastega võrreldes ebakindlad. Cretu proovis mängu vahetustega muutust tuua, juba esimeses geimis sekkusid Robert Täht ja Henri Treial, aga ükski taktikaline muudatus meile edu ei toonud. Eriti vaevaliselt möödus teine geim, kus me ei suutnud hetkekski Portugalile peavalu valmistada. Kolmandat geimi alustasime palju paremini, aga geimi lõpuosas oli kodumeeskond taas selgelt parem ja nii saigi Portugal Euroopa Kuldliiga poolfinaali kaotuse eest magusa revanši.

Meie parim oli Renee Teppan 15 punktiga (+6), s.h. meeskjonna ainukesed 2 blokipunkti. Peale tema suutis omadega plussi jääda veel vaid Oliver Venno, aga numbrid olid meie pommitaja joaks siiski kahvatud 4 punkti (+1).

Vastastest tõid vennad Alexandre ja Marco Ferreira meeskonnale vastavalt 24 (+16) ja 14 (+7) punkti.

Portugal oli Eestist täna üle kõikide näitajate poolest. Rünnakuprotsent meie poolt vaadatuna 41 vs. 55, vastuvõtt 42 vs. 46, serviässad 1 vs. 7, blokipunktid 2 vs. 9.

Eesti kohtub Challenger Cupi alagrupi teises mängus Kasahstaniga. Mängu algus neljapäeval, 21. juunil, Eesti aja järgi kell 20:00. Alagrupist pääseb poolfinaalidesse kaks paremat, Kasahstan oli turniir avapäeval mänguvaba.