27.08.201920:55
Eesti mängus Hollandiga. Foto: Gertrud Alatare

Rahvusnaiskond kohtus täna Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril maailma täielikku tippu kuuluva Hollandi naiskonnaga ja pidi vastu võtma 0:3 (18:25, 12:25, 10:25) kaotuse. 28. augustil peab Eesti viimase alagrupikohtumise Aserbaidžaaniga.

Kahel viimasel EMil hõbeda teeninud ning nii viimasel MMil kui olümpiamängudel neljanda koha saanud Holland pole sel finaalturniiril vastastele loovutanud geimigi ja on C-alagrupis liidrikohal. Ka Eesti vastu näidati tipptasemel võrkpalli.

Peatreener Andrei Ojamets jäi rahule avavaatusega. "Esimene geim oli mängu moodi, aga pärast ei suutnud me laine peal püsida kui Holland pani natuke juurde, eeskätt servi vastuvõtul. Kui numbreid vaadata, siis vastuvõtul polnudki nii suurt allajäämist. Aga selge ülekaal on rünnaku võimsuses, tõste kiiruses, bloki korrektsuses ja kõrguses. Ja vaatamata oma pikkusele on nad väga liikuvad ja mängivad väga hästi kaitses. Selles mängus oli palju, mida õppida. Iga meie ebatäpsus ja ebakorrektsus karistati ära," rääkis Ojamets ja lisas, et sellist kogemust saab Eesti koondis harva.

Libero Kristi Nõlvak ütles, et Holland on tema koondisekarjääri tugevaim vastane. "Kindlasti! Nii äge on, et saame selliste naiskondadega mängida, ikkagi olümpia neljas naiskond! Super kogemus," kommenteeris Nõlvak ja lisas, et võrreldes teiste alagrupikaaslastega torkab Hollandi puhul silma väga hea distsipliin. "Nad teevad kõike hästi korralikult, vastuvõtul ollakse väga täpsed ja sidemängija ei pea isegi liikuma. Nende serv oli väga hea, mida edasi, seda paremaks serv läks, kohe pärast võrku kukkus pall alla. Ja lihtsad pallid - nad ei sabistanud." Kui suurem osa koondislasi pallib välisliigades, siis Nõlvak mängib Eesti liigas ja Balti liigas, ent on seni olnud üks stabiilsemaid ja suutnud külma närvi säilitada. "Ei ole pabinat, lihtsalt täiega peale, nii äge on mängida nendega! Annad ju ikka endast parima, tuleb mis tuleb, ega rohkem ei saagi," sõnas alati heatujuline ja positiivne Nõlvak. "Kõige rohkem on mulle siin muljet avaldanud meie võitlusvaim, ükskõik, kes on vastu tulnud, oleme läinud järjest paremaks. Juba see areng siin nende päevadega, mõelda, mis siis veel aastatega tuleb," sõnas mängija.

Eesti resultatiivseimad olid täna 7 punktiga Eliise Hollas (+5) ja Kertu Laak (+3). Eesti vastuvõtt oli 45% ning rünnakuid lahendati 26-protsendiliselt, blokipunkte saadi 4, servil löödi 5 ässa (servivigu kogunes 6). Debüüdi tegi EMil meie 17-aastane libero Nathalie Anett Haidla. Hollandi naiskonna edukam oli Nika Daalderop 18 punktiga (+14), Hollandi vastuvõtt oli 56%, rünnak 66%, blokiga saadi punkte 8, servil löödi 12 ässa (servil eksiti 11 korral).

Mängu käik:

Peatreener Andrei Ojamets saatis väljakule järgmise algkoosseisu: Julija Mõnnakmäe, Kertu Laak, Nette Peit, Anu Ennok, Eliise Hollas, Liis Kullerkann, libero Kristi Nõlvak.

Eesti alustas kohtumist Ennoki serviässaga, millele järgnes Peidi blokk. Tasavägist mängu jagus geimi algusesse, edasi kasvatasid hollandlannad vahe neljapunktiliseks (10:6) ja seejärel juba viiepunktiliseks ning Ojamets kutsus naised esimest korda mõtlemisajale. Eesti jõudis Ennoki asemel mängu tulnud Kristiine Miileni heade pallingute toel 12:12 viigini ja tema ässa järel haarati ise 13:12 eduseis. Edasi pöörasid hollandlannad mänguseisu taas enda kasuks - 17:14. Hollandi 19:14 eduseisul tuli Ennok tagasi platsile, geimi lõpus sekkus Laagi asemel Kristel Moor. Uut vahespurti ei suudetud siiski teha ja Holland võitis geimi 25:18.

Teises vaatuses alustas sama koosseis, vaid Peidi asemel oli platsil Miilen. Eesti toibus geimi alguses 0:3 kaotusseisust, minnes Hollase serviässast ette 5:3. Seejärel tegi vastasnaiskond omakorda vahespurdi ja Ojamets võttis 5:7 kaotusseisul mõtlemisaja. Edasi olid eestlannad tagaajaja rollis ja Hollandit enam kätte ei saadudki - geimi keskel oli Hollandi edu 16:10 ja teine vaatus võideti tulemusega 25:12.

Kolmandas vaatuses tuli Kullerkannu asemel temposse Eliisa Peit, platsile tuli ka 17-aastane libero Nathalie Anett Haidla, kes oli mõneks pallivahetuseks sekkunud ka eelmises geimis. Hiljem tuli Mõnnakmäe asemel mängu Kaisa Bahmatšev ja Laagi asemele Moor. See vaatus kulges algusest peale Hollandi dikteerimisel, geimi keskel oli Holland peal 13:4 ning geim lõppes Hollandi 25:10 võiduga.

Holland jätkab C-alagrupi liidrina täiseduga, võidetud on kõik mängud ja kaotatud pole ühtegi geimi.