17.01.201920:55
TalTech/Tradehouse (Foto: TalTech Võrkpall)

Naiste Balti liiga põhiturniiril hakkavad kätte jõudma otsustavad kohtumised, kui mõlemad Eesti võistkonnad mängivad viimast korda piiri taga. Nii tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank kui TalTech/Tradehouse sõidavad Leetu, pidades seal kaks mängu. 

Turniiritabeli liider Tartu Ülikool/Bigbank mängib laupäeval võõrsil viiendal kohal paikneva TK Kaunas VDU-ga ja pühapäeval kolmandal real paikneva Alytaus Prekyba Paramaga. Turniiritabelis neljandal kohal asuv TalTech/Tradehouse läheb esmalt laupäeval vastamisi Prekyba Paramaga ja pühapäeval Kaunasega. Põhiturniiri esimeses ringis jäid tartlannad Kaunasele koduväljakul 2:3 alla, kuid võitsid Prekyba Paramat 3:1. Võidu ja kaotuse sai omavahelistes mängudes ka TalTech, kaotades Prekyba Paramale 2:3 ja võites Kaunase esindust 3:0. 

TalTech/Tradehouse`i peatreener Marko Mett ootab raskeid mänge, sest Leedu võistkonnad on tugevnenud. "Eesootav nädalavahetus paneb nii mõndagi paika, sest mängime lähikonkurentidega. Saab igatahes huvitav olema, teisel pool võrku peaks piisavalt tasemega mängijaid olema. Võdurelvastumine käib täie hooga - Alytuse viimane täiendus on Kohilat mõned hooajad tagasi esindanud ukrainlanna Kateryna Dudnikova, Kaunas lisas detsembri esimeses pooles nimekirja valgevenelannast sidemängija. Seega ei ole need enam samad naiskonnad, kellega sügisel mõõtu võtsime. Meie päris mängupraktikata ei ole - ühe mängu Famila/Võru Võrkpalliklubi vastu Eesti meistrivõistluste raames möödunud nädalavahetusel mängisime. Võistkonna tegemised olid vahepealsel ajal natukene pärsitud, sest Kristi, Kadi ja peatreener käisid võrkpalliimet tegemas (Eesti koondisega - toim.). Alustame sõitu Leetu reedel ja püüame kõik endast oleneva ära teha, et tabelisse punktilisa hankida," rääkis Mett.  

Tartu Ülikool/Bigbanki peatreener Kristjan Kais rõhutas vähest mängupraktikat. "Mängupaus on olnud väga pikk ja ennekõike proovime enda asjadega hakkama saada. Ühe Eesti meistrivõistluste mängu Noortekoondise vastu eelmisel nädalal mängisime, aga seda pooliku koosseisuga ja kindlasti ei ole Noortekoondise tase võrreldav Leedu tippudega. Treeningutega on taaskord liitunud meie sidemängija Liis Noormets, kes loodetavasti saab eeloleval nädalavahetusel võistkonda aidata. Vigastusega on väljas meie põhidiagonaal Ingris Suvi, samuti on erinevatel põhjustel treeningutelt pikalt eemal olnud Jade Šadeiko," rääkis Kais.   

"Kerge meil Leedus kindlasti olema ei saa, vastased on pärast Eestis toimunud mänge hankinud välismängijate näol lisajõudu. Kaunase käest saime Põlvas valusa kaotuse, nende käest tahame kindlasti revanši saada. Alytaus on võitnud järjest viimased viis mängu, nende viimane kaotus Balti liigas oli just Tartus meie vastu. Läheme punktide eest võitlema ja loodetavasti saame selle nädalavahetusega enda mängumootori kenasti tööle," lisas juhendaja. 

Tartu Ülikool/Bigbank hoiab 22 punktiga esikohta, edestades kahe punktiga lähimat jälitajat Riia Võrkpallikooli. TalTech/Tradehouse on 15 punktiga neljas. Kõikidel võistkondadel on põhiturniiril pidada veel viis mängu. 

 

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN

 

Ajakava:

Algusaeg Asukoht     Tulemus
19.jaanuar 2019 kell 12:00 Jonavos Sports Arena TK Aušrinė-KKSC Jelgava/LLU Live-skoor
19.jaanuar 2019 kell 16:00 Daugavpilsi Spordikool VK miLATss Riia Võrkpallikool Live-skoor
19.jaanuar 2019 kell 18:00 Kaunas TK Kaunas VDU TÜ/Bigbank Live-skoor
19.jaanuar 2019 kell 18:00 Alytaus Miklusenu 36 Alytaus Prekyba Parama TalTech/Tradehouse Live-skoor
20.jaanuar 2019 kell 12:00 Alytaus Miklusenu 36 Alytaus Prekyba Parama TÜ/Bigbank Live-skoor
20.jaanuar 2019 kell 12:00 Kaunas TK Kaunas VDU TalTech/Tradehouse Live-skoor
20.jaanuar 2019 kell 14:00 Daugavpilsi Spordikool VK miLATss Jelgava/LLU Live-skoor
20.jaanuar 2019 kell 14:00 Jonavos Sports Arena TK Aušrinė-KKSC Riia Võrkpallikool Live-skoor

Kommenteeri uudist

Eesti naiskonnad sõidavad põhiturniiri raames viimast korda piiri taha