12.06.201919:45

Eesti rahvusnaiskond andis võõrsil Kreekale korraliku lahingu, aga pidi tunnistama vastaste 1:3 (29:27, 18:25, 20:25, 24:26) paremust.

Eesti naiskonna algkooseisus alustasid sidemängija Julija Mõnnakmäe, nurkades Nette Peit ja Anu Ennok, tempodena Eliise Hollas ja Liis Kullerkann, diagonaalründajana Kristel Moor ning liberona Kristi Nõlvak.

Kreeka alustas väga rajude servidega ja sai stardist minema paaripunktise eduga. Ometi püsisime kenasti mängus ja võõrustajatel tõsisemalt eest rebida ei lasknud. Seisult 5:5 suutis Kreeka veidi juurde panna ja läks juhtima 10:7 ja 14:11. Sellel seisul kasutas meie peatreener Andrei Ojamets esimest korda võimalust mängijatega juttu ajada ja mänguplaani meenutada. Vestlus töötas, aga vaid hetkeks, sest vähemaks kui ühepunktiliseks me vahet teha siiski ei suutnud. Veidi enne otsustavate punktideni jõudmist käis korra Ennoki asemel servimas ka tänane sünnipäevalaps Hanna Pajula. Kui tundus, et geim jääbki kulgema meie 2-3 punktilises kaotusseisus, siis seisult 17:20 tegi Eesti spurdi ja viigistas 20:20! 21:21 pealt tuli Mõnnakmäe asemel sisse Kaisa Bahmatsev ja Moori asemel Kristiine Miilen, aga järgmised kaks punkti võttis Kreeka. Ojamets võttis teise aja ja tegi tagasivahetused ning kuigi Kreeka jõudis esimesena geimpallini meie poolt vaadatuna 22:24 seisul, siis suutsime ikkagi veel 24:24 viigistada. Veel kolmaski geimpall Kreekale enne kui saime ise esimest korda 26:25 seisul proovida. See siiski ei õnnestunud meil. Ka teisel katsel mitte, aga kolmandal suutsime geimivõiduks vajaliku punkti ära võtta ja nii 29:27 ja 1:0 Eestile! Moor (+3) ja Hollas (+3) tõid mõlemad 4 punkti. Kullerkann ja Nette Peit lisasid kumbki 3. Mõnnakmäe arvele jäi geimis 2 blokki. Vastaste teravaim oli Olga Stratzali 7 (+3) punktiga. Kreeka naiskond tegi esimeses geimi tervelt 7 serviviga. Samas suutis Eesti suhteliselt kehva vastuvõtu (33%) pealt näidata väga korralikku rünnakute õnnestumist (55%).

Teises geimis läks Eesti juhtima 4:2, aga avastas end hetk hiljem tagaajaja rollist 4:6. Seejärel sai kodunaiskond paari pika pallivahetuse tulemusel mõned väga emotsionaalsed punktid ja see sundis Ojametsa seisul 5:9 esimest aega võtma. Neli pausijärgset punkti võtsimegi meie ja nii oli seinal viik 9:9. Sellel seisul kasutas võimalust mängijatega vestlemiseks Kreeka peatreener Guillermo Naranjo Herna. Pausilt tulles virutas Kullerkann mängu taasalustuseks küll kohe serviässa, aga permanentset serviga surumist jätkas sarnaselt esimesele geimile Kreeka ja nii nad läksidki nad meie poolt vaadatuna 14:19 juhtima. Sellel seisul tuli taas Mõnnakmäe asemel sisse Bahmatsev ja Moori asemel Miilen. 14:22 pealt toodi Ennoki asemel platsile taas Pajula. Sellesse geimi pööret me siiski enam tuua ei suutnud, Eesti järgmine punkt tuli alles seisuks 15:22. Ingrid Kiisk vahetas välja Nette Peidi, lõi alustuseks serviässa, aga geimi lõpp tuli kiirelt 18:25 ja mäng oli viigis 1:1. Meie resultatiivseimad olid Moor (+4) ja Kullerkann (+4) 4 punktiga, kusjuures Kullerkannu kõik punktid tulid serviässadest. Peit lisas 3. Kreeklannade parim oli nende diagonaalründaja Anthi Vasilantonaki, kes sai hakkama 7 (+7) punktiga. Eesti naiskonda vedas alt rünnakute efektiivsus - protsent vaid 29, samal ajal Kreeka sama näitaja 45.

Kolmandat geimi alustasime eelmise lõpus veidi puhata saanud algkoosseisuga, aga jäime kiirelt 0:4 kaotusseisu. Peale Ojametsa jutupausi suutsime siiski mängu tagasi tulla ja vähendada vahet 5:6 peale. Kinni me vastaseid siiski kordagi selles geimis ei püüdnud, peatreener tegi küll mitmeid vahetusi, aga seis kärises vaikselt, aga kindlalt - 9:11, 13:18, 16:22 ja lõpuks geimikaotus punktidega 20:25. Kolmanda geimi parimad Nette Peit 3, Kullerkann ja Moor 2 punktiga. Kreekal Melin Emmanoiuilidou 4 punktiga.

Neljandat geimi alustas eesti veidi muudetud koosesius. Mõnnakmäe, Nette Peidi, Moori, Kullerkannu ja Nõlvaku kõrval võtsid koha sisse temporündaja Eliisa Peit ja nurgaründaja Kristiine Miilen (vastavalt Hollase ja Ennoki asemel). Geimi algus kulges eelmistega võrreldes erinevalt eestlannade domineerimisel. Alustasime 4:0 seeriaga. Seisul 7:3 oli Kreeka ära kasutanud juba mõlemad mõtlemisajad. Aga meie hoog esialgu jätkus ja tipphetkel juhtimisime 6 punktiga 12:6. Siis tegi kodunaiskond 3:0 spurdi ja sundis Ojametsa võtma Eesti esimese „minuti“. Aga kreeklannad jätkasid sealt kus pooleli jäid ning võtsid ka pausi järel 3 punkti järjest. Nii olimegi andnud edu käest ning tablool viik 12:12. Ojametsa teine mõtlemisaeg tõi edu nii palju, et suutsime taas peale pikka vaheaega mõned punktid võtta ja 16:13 juhtima minna. Eduseis ei püsinud pikalt, mõned pallivahetused hiljem olime ise taas taga 16:18. Mängunaiste punktidele mindi tasavägises seisus, aga Eesti oli siiski pidevalt jälitaja rollis. 20:22 seisul vahetas Ojamets ajutiselt sisse noore libero Nathalie Anett Haidla. Seisul 21:23 lõi kaks ässa Miilen, aga kolmanda tõid vastased üles ja lõid punktiks. Mis tähendas, et neil oli kasutada esimene matšpall. Selle suutis meie naiskond veel päästa, aga järgmist mitte. Geim 26:24 ja kogu mäng 3:1 Kreekale. Kui lõunamaale omaselt olid kohalikud joonekohtunikud olukordi läbi terve mängu tõlgendanud „loominguliselt“, siis mängu kõige viimase punkti said kreeklannad pukikohtunikult, kes ainukesena saalis nägi meie sidemängijal kahte puudet. Miilen tõi neljandas geimis 6 (+3) ja Moor 3 (+1) punkti. Vastastel Vasilantonaki 6 (+2) punkti. 6 serviässa (vaid 2 viga) ja Kreeka vastuvõtuprotsent 22 tõestavad, et suutsime vastaste kodusaalis neid korralikult serviga survestada. Selles geimis sai otsustavaks kreeklannade parem rünnakute realiseerimine - meil 26%, neil 40%.

Kogu mängu parim oli Eesti naiskonnas Kristel Moor 13 (+8; rünnakud 26-st 11 e. 42%) punktiga. Nette Peit lisas 12, s.h. 3 blokki, Liis Kullerkann 10 (+8), s.h. 5 serviässa ja 1 blokk. Kreekal tõid Stratzali ja Vasilantonaki kumbki 20 punkti. Eesti ületas vastast servil, meie saldosse jäi 16 serviässa vastaste 11 vastu (vead vastavalt 11 ja 17), veidi praemad olime ka blokis - vastavalt 9 ja 7 (Eesti blokipunktidest 3 sai enda arvele Mõnnakmäe, samapalju lisas Nette Peit). Vastuvõtt oli suht võrdne - protsendid vastavalt 32 ja 33, alla jäime rünnakute realiseerimisel - 35% vs. 42%.

„Mingil hetkel hakkas palavus meid kimbutama ja siis distsipliin veidi kadus, mis tähendab, et hakkasime tegema lihtsaid, aga valusaid vigu,“ kommenteeris kaotuse põhjuseid Eesti naiskonna peatreener Andrei Ojamets, „samas oli täna palju rohkem võitlust kui esimeses omavahelises mängus Tartus. Panime vastase serviga surve alla, 16 ässa ja vaid 11 viga on väga korralikud näitajad. Alla jäime kaitsemängu kvaliteedis, aga kokkuvõttes oli täna korralik mäng“. „Kõige rohkem on kahju viimasest geimist,“ lisas Eesti naiskonna suurim punktitooja Kristel Moor, „aga mäng oli hea, võitlesime, ja siit on hea minna vastu alagrupi viimasele mängule Portugali vastu“.

Eesti naiskonna viimane mäng Euroopa Hõbeliiga alagrupiturniiril toimub laupäeval, 15. juunil kell 17:00 Tartu Ülikooli spordihoones.