08.06.201919:05
Eesti võõrustas Hõbeliigas Kreekat. Foto: Gertrud Alatare

Eesti naiste koondis kohtus Tartu Ülikooli spordihoones Euroopa Hõbeliiga mängus Kreekaga ning pidi vastu võtma 1:3 (8:25, 23:25, 25:21, 13:25) kaotuse.

Eesti resultatiivseimana tõid Liis Kullerkann ja Nette Peit kumbki 13 punkti (efektiivsus vastavalt +12 ja +5), 11 silma (+4) lisas Kristiine Miilen. Eesti naiskonna vastuvõtt oli 39%, rünnakuid lahendati 35-protsendiliselt, blokiga teeniti 8 punkti (Kullerkann pani 4 blokki) ning servil löödi 3 ässa ning eksiti 10 pallingul. Kreeka poolel tõi Anthi Vasilantonaki 20 punkti (+15), Kreeka vastuvõtt oli 43%, rünnak 48%, blokiga teeniti 10 ja serviga 5 punkti (12 serviviga).

Eesti naiskonna abitreener Oliver Lüütsepp kommenteeris, et eelkõige jäädi täna hätta Kreeka rünnakutega. "Kõik tahtsid seda mängu hästi mängida ja ma ei ütle, et me ei olnud valmis. Meil jäi alguses puudu headest õnnestumistest ja esimene geim läks selle nahka. Edasi saime oma mängu käima, kuigi kõikidest kokkulepitud asjadest ei suudetud kinni pidada. Sellise vastase vastu vajame me kõikide mängijate õnnestumist, ent täna olid mitmed mängijad kahvatumad, näiteks Kristel Moor, Kristiine Miilen alustas samuti kahvatumalt. Et Kreeka suguse võimsa naiskonnaga sammu pidada, ei saa keegi nii-öelda ansamblist välja kukkuda, vaid peavad tegema enda kohta hea mängu," rääkis Lüütsepp. "Me jäime nende rünnakute pidurdamisega hätta, eriti ei saanud me nende rünnakuid 4. tsoonist kinni. Samuti mängu alguses jäime vastuvõtul hätta, see küll paranes mängu edenedes," lisas abitreener.

Nurgaründaja Anu Ennok tegutses täna liberona. "Treener küsis, kas olen nõus liberona täna tegutsema ja muidugi olin ma nõus, mängupraktikat on ikka vaja," sõnas Ennok, kellele on viimastes trennides põlv veidi valu teinud. "Midagi hullu pole, usun, et järgmiseks nädalaks on korras." Mängu kohta lausus Ennok: "Kui me ei saa esimest side-outi, siis läheb raskeks. Vastastele tuleb ka au anda, et otsitakse kindlat mängijat ja saavad talle ka kümme korda järjest pihta serviga. Nende nurgad lõid piki piiri vist kõik ära, Kreeka rünnak oli üldse korralik. Kolmandas geimis oli meie vastuvõtt parem ja blokk hakkas samuti tööle. Aga neljandas läks jälle asi halvaks ja nii suuri vahesid sellise naiskonna vastu enam tagasi ei mängi."

Kreeka naiskonna peatreener Guillermo Naranjo Hernandez ütles, et otsustavaks sai Kreeka õnnestumine servil. "Eriti naiste mängus võib hea serviseeria mänge otsustada. Me suutsime kohe mängu alguses Eestit serviga suruda ja saime sellest palju enesekindlust. Ütleksin, et serv mängis täna võtmerolli võidus," sõnas Hernandez.

Eestil on B-alagrupis 2 punkti ja sellega ollakse kolmandal kohal. Esikohal on 9 punkti kogunud Sloveenia, sama palju punkte on pärast tänast ka Kreekal, Portugalil on 1 punkt. Järgmisel nädalal kohtub Eesti Kreekaga võõrsil.

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseise.

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Julija Mõnnakmäe, Kristel Moor, Nette Peit, Kristiine Miilen, Eliisa Peit, Eliise Hollas, libero Anu Ennok. Kreeka asus võimsate rünnakute toel kohtumist avageimis 9:2 juhtima. Vahe aina suurenes, Anthi Vasilantonaki rünnaku järel olid Kreeka edunumbrid 17:7. Peatreener Andrei Ojamets vahetas puhkama epa terve koosseisu, geim läks Kreekale ülikindlalt 25:8.

Teises geimis alustasid samad mängijad, kes avageimis, va Hollase asemel Liis Kullerkann. See vaatus algas tasavägisemalt, Eesti blokipunkti järel olid tablool 7:7 viiginumbrid, ent siis said kreeklannad taas hoo üles ning haarasid 12:9 eduseisu, mispeale Ojamets mõtlemisaega kasutas. Kullerkannu serviässad andsid kodunaiskonnale 15:13 edu, ent see sulas. Moor võeti blokiga kinni ja seis oli taas viigis - 16:16. Taas jäi Eesti kahepunktilisse kaotusseisu, kuid Moori rünnak kahandas vahe minimaalseks (19:18). Uuesti pääses Kreeka ette 22:19, ent veel jõudis Eesti kahe punkti kaugusele (24:22) ja võeti mõtlemisaeg. Kaitses tegutseti hästi ja Miileni rünnaku järel oli Kreeka edu vaid punkt - 25:23, ent Evangelia Merteki rünnak lõpetas geimi seisuga 25:23.

Kolmandas vaatuses saatis Ojamets platsile sama koosseisu nagu teises geimis. Kui Eesti 1:4 kaotusseisu jäi, võttis peatreener mõtlemisaja. Moori rünnakust jõuti 4:4 seisuni ning edasi jätkus punkt-punkti mäng. Kullerkannu rünnak ja tema blokipunktid andsid Eestile 12:8 edu ning Nette Peit suurendas seejärel vahet veel punkti võrra. Eesti blokk oli hoos, Miileni blokipunkti järel oli Eesti ees 18:15 ning Kreeka kasutas mõtlemisaega. Kullerkannu järjekordse bloki järel pääsesime neljaga ette 20:16 ja seda edu suudeti hoida - geimi lõpetas Kreeka servigiga ja 25:21 võitis geimi Eesti.

Neljas geim algas keeruliselt, Eesti jäi 1:7 kaotusseisu. Mõnnakmäe asemel sekkus vahepeal Bahmatšev. Vahe aga aina kasvas, geimi keskel olid kreeklannad ees 13:4 ning Ojamets tegi taas mitu vahetust - sekkusid Šadeiko, Kiisk, Pajula ja Arak. Geim kuulus Kreekale tulemusega 25:13 ning kogu mängu võitis Kreeka 3:1.

Rahvusnaiskonna koosseis mängus Kreekaga: Julija Mõnnakmäe, Jade Šadeiko, Kaisa Bahmatšev, Kristel Moor, Nette Peit, Kristiine Miilen, Anu Ennok, Ingrid Kiisk, Hanna Pajula, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Eliisa Peit, Mari Arak, Kristi Nõlvak. Peatreener Andrei Ojamets, abitreenerid Marko Mett ja Oliver Lüütsepp, statistik Mihkel Sagar, mänedžer Jaanika Jakobson, füsioterapeut Madis Arumäe.