25.05.201923:45

Sloveenia oli täna Mariboris Eesti naiskonnast üle 3:0 (25:18, 25:22, 25:23). Iga geimiga mängu parandanud Eesti naiskonnal jäi otsustavatel hetkedel puudu enesekindlusest ja nii alustati Hõbeliiga teekonda kaotusega.

Eesti alustas algkoosseisusuga sidemängija ja kapten Julija Mõnnakmäe, temporündajad Liis KullerkannEliisa Peit, nurgaründajad Nette Peit ja Anu Ennok, diagonaalründaja Kristel Moor ja libero Kristi Nõlvak.

Mõlemad naiskonnad alustasid mängu närviliselt, aga esimesed pallivahetused õnnestusid veidi paremini meie tüdrukutel ja läksime 2:0 juhtima. Seejärel said sloveenlannad rabedusest üle ja asusid ise 7:2 juhtima. Otsustavalt sloveenlannad siiski kohe eest ära ei saanud, geimi keskel oli meie kaotusseis napp 9:11. Siis tegi kodunaiskond uue spurdi minnes 16:11 juhtima. Sellel seisul tegi peatreener Andrei Ojamets vahetuse, diagonaalründaja kohale tuli Moori asemel Kristiine Miilen. Sloveenia jätkas siiski kindlalt ja seisul 12:19 vahetasime sidemängijat, sisse tuli Kaisa Bahmatsev. Sloveenia enam ei libastunud, geimi viimasteks punktideks tulid platsile tagasi Mõnnakmäe ja Moor, aga geimivõit läks kindlalt koju 25:18. Liis Kullerkann ja Nette Peit tõid kumbki Eestile 3 punkti, mõlema kasutegur +3. Näitasime küll vastastest paremat vastuvõttu - meil 52%, neil 35%, aga jäime alla rünnakute realiseerimisel - protsendid vastavalt 26 ja 39. Blokipunkte said vastased 4, meie 1. Vastastest tegi meile kõige rohkem pahandust Lana Scuka, kellearvele jäi 6 (+3) punkti.

Teise geimi algkooseisus tegi Ojamets ühe muudatuse, temporündaja kohal alustas Eliisa Peidi asemel Eliise Hollas. Sarnaselt esimesele asusime 2:0 juhtima, aga õnneks sellega sarnasus piirdus. Geim kulges punkt-punkti mängus, kusjuures Eesti oli pidevalt paari punktiga eduseisus. Murrang toimus meie eduseisul 19:17. Siis võttis Sloveenia kolm punkti järjest ja saime ülimalt tasavägise (ja närvilise) geimilõpu. Seisult 22:22 pani Sloveenia siiski oma paremuse maksma, võttis taas kolm punkti järjest ja geimivõidu 25:22. Meie naiskonnale tõid enim punkte Eliise Hollas 5 (+4), Anu Ennok 4 (+1), Kristel Moor 4 (+1) ja Nette Peit 3. Jäime alla servi vastuvõtu õnnestumises - meil 36%, vastastel 45%. Rünnakute õnnestumine oli võrdne - vastavalt 35% ja 34%, aga selgelt jäime alla blokist teenitud punktide võrdluses 0 vs. 3 ja serviässadega 0 vs. 3. Sloveenlannade resultatiivseim teises geimis oli Anita Sobocan5 (+4) punktiga. Tema lõi ka kodunaiskonna kõik 3 serviässa.

Kolmandas geimis oli meie algkoosseis sama, mis teises, aga kohe peale servijoone taga käimist läks pingile Ennok ja tema asemel tuli nurka Miilen. Jäime kiirelt kaotusseisu 2:5 ja mäng jätkuski Sloveenia minimaalsel domineerimisel. Ometi suutsime jääda löögiulatusse. Geimi keskel tuli esmakordselt A-koondise eest väljakule meie noor, alles 17-aastane Nathalie Anett Haidla, kes sekkus mängu väga tublilt ja näitas mitmes olukorras otsutavust ning mänguküpsust. Sloveenlannade otsustav (tagantjärele tarkusena vaadates) äraminek toimus meie kaotusseisul 13:14 kui vastased tegid minispurdi ja sellest neile piisas, et minna mängunaiste punktidele juba selgelt turvalisemas 20:15 eduseisus. Väikese sähvatuse tulemusel suutsime kaotusseisu vähendada 20:21 ja 22:23 peale, aga mitte enamat. Kolm serviviga päris viimastel, otsustavatel pallingutel ja vastu tuli võtta 23:25 geimi- ja sellega ka 0:3 mängukaotus. Geimi punktid: Moor (+4), Kullerkann (+4) ja Miilen (+2) kõik võrdselt 4 punkti, vastastel Sasa Planinsec 6 (+6). Meie vastuvõtt oli suurepärane 68% (Sloveenial 37%) ja ka rünnakul olime vastastest veidi efektiivsemad (38% vs. 31%), serviässasid lõid mõlemad naiskonnad 2, blokipunktid meile 3:2. Otsustavaks saidki servivead, mida tegime kokku 5, neist 3 andsid Sloveeniale geimi viimasest neljast punktist enamuse.

Kogu mängu kokkuvõttes tõi Kristel Moor 10 (+4), Nette Peit 9 (+4), Liis Kullerkann 8 (+8) ja vaid kahes geimis väljakul viibinud Eliise Hollas 6 (+4) punkti. Näitasime vastastest parema servi vastuvõttu - protsendid 52 vs. 39, kusjuures Nette Peit, kellele serviti 23 korda, näitas suurepäreast 61%-list õnnestumist, aga kõigis ülejäänud elementides olid sloveenlannad meist paremad. Blokipunktid võitjatele 9:4, serviässad 5:2, servivead 8:10, rünnakute õnnestumine 35% vs. 33%.

„Tahtmist oli palju, aga puudu jäi kokkumängust,“ kommenteeris tänase mängu tulemust peatreener Andrei Ojamets, „Esimeses geimis olime väga krambis, pärast läks juba mänguks. Kahjuks jäi otsutavatel hetkedel külmast peast ja otsustavusest puudu. Aga nagu teine treener Marko Mett mängu lõpus ütles, et kodus me paneme neile ära, nii teemegi kõik, et see nii ka juhtuks.“

Eesti naiskonna järgmine mäng Euroopa Hõbeliigas on kolmapäeval, 29. mail Portimãos Portugali vastu. Portugal kaotas oma esimese mängu täna kodus Kreeka vastu 0:3.