20.05.201821:30

Eesti rahvusnaiskond alustas oma debüüthooaega Euroopa Hõbeliigas võiduga Kosovo üle. Võõrsil mänginud Eesti oli kodunaiskonnast selgelt üle 3:0 (25:8, 25:12, 25:17).

Peatreener Andrei Ojamets läks mängule vastu vastaste kohta tõsiseltvõetavat informatsiooni omamata. Mängu käik tõestas, et Kosovo naiskonnast meie neidudele tõsisemat vastast siiski ei ole. Kõige esimestest punktidest alates oli meie koondis Kosovost selgelt üle.

Esimese geimis jagunesid punktid kõigi mängijate vahel suhteliselt võrdselt, 3 punkti oli kirjas tervelt viiel meie mängijal, teiste hulgas kolm serviässa löönud sidemängija Julija Mõnnakmäel. Kosovo serv oli meie vastuvõtjate jaoks lihtne - statistikasse läks ideaalse vastuvõtu protsendiks 83, libero Kristi Nõlvakul oli see näitaja 100%.

Teises geimis tegi Ojamets vahetusi. Anu Ennok pääses puhkama, mängu sekkus Kristel Moor, kes tõi meie naiskonnale selles geimis 4 punkti (kasuteguriga +3). Meie resultatiivseim teises geimis oli Liis Kullerkann 6 punktiga (+5).

Kolmandas geimis said mänguaega pea kõik meie mängijad. Kolmandas oli ka mäng veidi tasavägisem, aga otsustavate punktide mängimisel oli Eesti naiskond taas oluliselt kindlam ja ühepoolseks kujunenud mängu võitis Eesti kindlalt 3:0.

"Me ei ole sellest klassist võistkond, kes võiks eeldatavalt nõrgema vastasega üleolevalt mängima minna, seepärast leppisime enne mängu kokku, et läheme täiega panema", kirjeldas Andrei Ojamets mängueelset plaani ja lisas "Olen väga rahul, eriti kahe esimese geimiga, kus mänguplaanist peeti väga korralikult kinni ja kõik, kes sekkusid täitsid oma ülesanded täpselt nii nagu neilt ootasin. Kolmandas lasime korraks jala sirgeks, aga suutsime siiski mängu selgelt kontrollida".

Eesti resultatiivseim oli Liis Kullerkann 9 punktiga (+8), need kogus meie temporündaja kahe esimese geimiga. Üheksast tõstest lõi Kullerkann punktiks 6, lisaks veel 3 blokipunkti. Teises ja kolmandas geimis mänginud Kristiine Miilen tõi naiskonnale 7 punkti (+4).

Lisaks Kullerkannu mängule tõstis Ojamets esile ka meie kaptenist sidemängija Julija Mõnnakmäe panust: "Sidemängijalt 6 punkti, sealhulgas 4 serviässa, tähendab, et Julija tegi väga hea mängu, aga tahan veelkord kiita kõiki mängijaid, kes oma panuse andsid. Saime teha ohtralt vahetusi, testida ja katsetada ning selles mõttes oli see meile väga kasulik mäng".

Eesti ületas Kosovot kõikides mänguelementides. Meie servi vastuvõtt oli 73%, vastastel vaid 30%. Rünnakuid lahendasid Eesti neiud 52% efektiivsusega, Kosovol oli see näitaja 22%. Blokipunktid Eesti kasuks 10:4.

Eesti koondise koosseis mängus Kosovoga: Nette Peit, Eliisa Peit, Eliise Hollas, Marje Rosenblatt, Kaisa Bahmatsev, Kristi Nõlvak, Julija Mõnnakmäe, Anu Ennok, Kristiine Miilen, Liis Kullerkann, Kertu Laak, Kristel Moor.

Järgmine mäng Euroopa Hõbeliigas on meie naiskonnal kolmapäeval, 23. mail Rakveres. Vastaseks eile 0:3 Rootsile kaotanud Šveits.

Alagrupimängude ajakava: 20.05 Kosovo-Eesti, 23.05 Eesti-Šveits (17.00), 26.05 Eesti-Rootsi (17.00), 30.05 Rootsi-Eesti, 03.06 Šveits-Eesti, 06.06 Eesti-Kosovo (17.00).