Eesti naiskond kaotas Euroopa Hõbeliiga poolfinaali Austria vastu 1:3 (25:21, 22:25, 24:26, 16:25).

"Vastane näitas väga südi kaitsemängu," kommenteeris valusat kaotust Eesti naiskonna peatreener Andrei Ojamets ja lisas "meie ise tegime palju vigu, eriti tagaliinis ja tihti unustasime ära, mida olime enne mängu kokku leppinud. Vastane andis endast täna 100 protsenti ja rohkemgi, meil jäi oma mäng mängimata."

Nagu ameerika mägedel kulgenud mängu algus oli närviline, mõlemad naiskonnad tegid tavalisest rohkem omavigu. Eesti alustas veidi paremini, aga geimi keskpaigas suutis Austria paari punktiga ette minna. Meie poolt vaadatuna seisul 12:14 võttis Ojamets esimese mõtlemisaja ja peale seda läksid eestlannad kiirelt 21:16 juhtima. 9:2 vahespurdi sisse jäi ka Liis Kullerkannu 5 serviline seeria. Austria suutis küll vahet veidi vähendada, aga tõeliselt ohtlikult siiski mitte. Esimene geim Eestile 25:21.

Meie poolelt tõid Nette PeitLiis Kullerkann ja Kertu Laak kõik võrdselt 4 punkti.

Teist geimi alustas Austria kindlamalt. Eesti kaotusseisul 4:7 võttis Ojamets aja ja see aitas - läksime ette 10:8, 17:13. Meie eduseisul 19:15 tegi Austria peatreener Svetlana Ilic sidemängija vahetuse ning võib öelda, et see oli kogu edasise mängutulemuse seisukohalt otsustav samm. Seisul 21:21 jõudis Austria viigini ning mängunaiste punktidel olid nemad kindlamad - teine geim 25:22 Austriale.

Nette Peit ja Liis Kullerkann tõid selles geimis mõlemad 5 punkti.

Kolmanda geimi keskpaigas, viigiseisust 15:15 alates mängis Eesti veidi kindlamalt ja nii mindi viimaseid punkte mängima näiliselt turvalises eduseisus 23:18. Siis algas Austria tagasitulek, mida ei suutnud peatada ka kaks Eesti naiskonna võetud mõtlemisaega. Eestil oli kasutada ka kaks geimpalli, aga geimivõidu võttis siiski Austria 26:24.

Meie parimad punktitoojad Nette Peit 5 ja Anu Ennok 4 punktiga.

Neljanda geimi alguses tundus, et Eesti on lõplikult löödud. Austria läks juhtima 4:0 ja 9:2, ometi suutis Eesti vahe vähendada 12:13 peale. Aga see oli ka viimane hetk, kus meie neiud tõeliselt mängus sees olid. Edasine oli Austria kontrolli all. Kaitses toodi üles praktiliselt kõik pallid, samal ajal kui meie rünnakud olid "ümmargused" ja otsused naiivsed. Neljas otsustav geim 25:16 Austriale ja sellega ka kogu mäng 3:1.

Mängu parimad meie poolelt Liis Kullerkann ja Nette Peit mõlemad 14 punktiga, Liisul kasutegur +11, Nettel +3. Kullerkann tõi meie 5-st blokipunktist 3 ja lõi ka 3 serviässa. Anu Ennok lisas 12 punkti (+8) ja Kertu Laak 10 (+3).

Mängu korraldajad valisid Eesti naiskonna parimaks libero Kristi Nõlvaku.

Vastastest tegid meile kõige rohkem kurja Katharina Holzer ja Srna Markovic, kes mõlemad tõid Austriale 18 punkti.

Meie temporündaja Liis Kullerkann võttis kaotuse kokku sõnadega "Austrial on väga hea kaitsemäng. Kõksudega sellist mängu ei võida.".

CEV Euroopa Hõbeliiga 3.-4. koha mängus on Eesti vastaseks Albaania, kes esimeses poolfinaalis kaotas 0:3 Rootsile.