03.06.201822:25

Eesti meeste koondis kaotas CEV Euroopa Kuldliiga alagrupiturniiri 5. voorus võõrsil Belgia vastu 0:3 (27:29, 19:25, 19:25).

Alagrupis on kõik neli meeskonda pidanud 5 kohtumist, Eestil on alagrupi liidrina 12 punkti, järgnevad Belgia 11, Slovakkia 4 ja Rootsi 3 punktiga. 6. juunil on alagrupi viimastes mängudes vastamisi Eesti - Slovakkia ja Belgia - Rootsi.

Eesti alustas mängu koosseisus sidemängija Kert Toobal, nurgaründajad Robert Täht ja Kristo Kollo, diagonaalründaja Renee Teppan, keskblokeerijad Andri Aganits ja Timo Tammemaa ning libero Rait Rikberg. Viimastes mängudes nurgaründajana mänginud Oliver Venno alustas pingil.

Esimene geim möödus pikalt Eesti juhtimisel, kodumeeskond pääses esimest korda ette alles seisul 20:19. Sellest hetkest alates oligi Belgia veidi kindlam ning kuigi meie meeskond päästis mitu geimpalli ja omas ise ühte, siis geimi kaotasime ikkagi 27:29. Otsustavaks said meie omavead rünnakul, mida kogunes geimi peale tervelt 6. Meie tavalisest pehmem serv lubas Belgial näidata lausa 73%-list vastuvõttu. Robert Täht kogus geimi parimana 6 punkti.

Teises geimis jäime kohe alguses 3-4 punktilisse kaotusseisu. Geimi keskel lülitus Renee Teppani asemel mängu Oliver Venno, päris geimi lõpuosas vahetas sidemängija Kert Toobali välja Markkus Keel, aga Belgia kättevõidetud algedu enam käest ei andnud ja nii läks ka teine geim Belgiale 25:19. Meie parim selles geimis Kristo Kollo 5 punktiga, 7-st tõstest lõi ta maha 4 ja lisas ühe serviässa. Belglastel oli taas uskumatult hea servi vastuvõtt - 65%!

Kolmandat geimi alustasid sidemängija kohal Markkus Keel ning Robert Täht lubati puhkama, tema asemel tuli mängu Rauno Tamme. Geimi algus oli eelmisega võrreldes tasavägisem, aga Belgial oli siiski läbivalt 1-2 punktiline eduseis. Geimi keskosas rebisid võõrsutajad end veidi suurema vahega ette ja ohtlikult lähedale Eesti vastasele enam ei saanudki. Geim 25:19 ja kogu mäng 3:0 Belgiale.

Kolmanda geimi parimad Venno ja Kollo mõlemad 4 punktiga.

Kogu mängu parim oli võitjate nurgaründajana kõik 3 geimi mänginud Igor Grobelny 13 punktiga (+7). Sam Deroo lisas 10 ja Wannes De Beul 9 punkti. Meie poolel Kristo Kollol 9 punkti (+5), ainult 2 geimi mänginud Robert Täht lisas 8 ja Andri Aganits 7 punkti. Selgelt jäime vastastele alla vastuvõtul - protsendid vastavalt 48 vs. 60, meie rünnakute õnnestumise protsent oli 45 belglaste 59 vastu. Täna ei saanud me mitte ühtegi blokipunkti (vastane 4), rünnakul tegime tervelt 12 omaviga (vastane ainult 4).

Eesti koondise viimane mäng alagrupiturniiril Slovakkia vastu toimub kodus, Rakvere spordihallis kell 20:00.