26.08.201823:00

Eesti meeskond kindlustas 3:1 (29:31, 25:15, 25:20, 25:18) võiduga võõrsil Ra'ananas Iisraeli üle koha 2019 EM-finaalturniiril. Voor enne lõppu on Eesti kindlustanud esikoha B-alagrupis.

Eesti meeskond alustas juba harjunud koosseisuga, peatreener Gheorghe Cretu saatis väljakule mehed, kes alustasid ka Tallinnas sama vastase vastu - sidemängija Kert Toobal, diagonaalründaja Renee Teppan, nurkades Robert Täht ja Kristo Kollo, tempomehed Timo Tammemaa ja Andri Aganits ning liberona Rait Rikberg

Kodumeeskond alustas uljalt ja läks 4:0 juhtima, aga seejärel suutis Eesti mängu võrdsustada ja geimi keskpaigas läksime ka mõne punktiga juhtima. Otsustavalt siiski mitte, mängumeeste punktidele mindi seisult 20:20. Meil oli kasutada esimesed kaks geimpalli, seejärel oli mitmel korral võimalus geim lõpetada Iisraelil ja viimane sõna kuuluski lõpuks neile - geimivõit  31:29.

Meil tõid Aganits ja Teppan mõlemad esimese geimis 6 punkti, neist meie temporündaja kasuteguriga +6 (kõik 6 rünnakut lõppesid punktiga). Saime 4 blokipunkti, neist 2 läks Toobali ja 2 Tähe nimele. Aga tegime tervelt 6 serviviga (vaid 1 äss), samal ajal kui vastane sai 2 vea kõrvale tervelt 4 serviässa.

Teine geim oli alguses tasavägine, esimene suurem vahe tekkis kui Eesti läks 10:7 juhtima. Sel hetkel proovis Iisraeli peatreener Grzegorz Rys mõtte- ja jutupausiga muutust tuua kuid sellest hetkest alates oli Eesti vastasest kindlalt üle. Geimi viimased punktid anti meeskondadele seisul 24:14 ilma palli mängu panemata, sest meie Robert Täht ja vastaste kapten Šafranovitš läksid kohtuniku arvates liiga emotsionaalselt vaidlema ning mõlemale antud punane kaart tähendas, et Eesti oli 2. geimi võitnud 25:15.

Meie poolelt tõid Teppan, Kollo ja Aganits kõik võrdselt 4 punkti, sealhulgas Aganitsal 4 blokki. Vastased näitasid küll väga head 67%-list servi vastuvõttu, aga rünnakute realiseerimine oli neil see-eest väga madal 38%.

Kolmas geim algas tasavägiselt, aga hetkel kui Iisrael läks 9:6 ette, võttis Cretu aja maha. Meie mäng paranes kohe ja seisul 13:13 saime vastased kätte. Alates Kert Toobali blokipunktist seisul 14:13 ei juhtinud vastased enam kordagi. Geimi lõpus võttis kapten Toobal küll ühe kollase kaardi, aga muidu närvilise geimi võit siiski üpris kindlalt meile 25:20.

Kolmanda geimi suuremad punktitoojad meie poolel - Teppan 7, Täht ja Tammemaa lisasid kumbki 3. Iisrael riskis endiselt palju serviga, meie hea vastuvõtu protsent oli vaid 25, aga sellegipoolest ületasime vastaseid selgelt rünnakute efektiivuses - protsendid vastavalt 52 vs. 36.

Neljandas geimis võõrsutajad enam tõsist vastupanu osutada ei suutnud. Eesti juhtis kindlalt algusest lõpuni ning geim 25:18 ja sellega ka kogu mäng 3:1 Eestile.

Mängu kokkuvõttes oli Eesti resultatiivseim Renee Teppan 21 (+9) punktiga. 33-st rünnakust tõi ta punkti 19-l korral (58%) ja lisas 1 pallinguässa ning 1 blokipunkti. Supermängu tegi meie tempomees Aganits, kelle arvele jäi 16 (+15) punkti, s.h. 6 blokki ja 10 õnnestunud rünnakut (protsendiga 83!). Kollo lisas 13, Täht 12 ja Tammemaa 10 punkti. Sidemängija Kert Toobal sai kirja 4(!) blokipunkti.

Eesti ületas täna Iisraeli selgelt rünnakute efektiivsusega - meil 52%, vastastel 38% - ja blokis - meil 16 blokipunkti, vastastel 6. Muud näitajad olid kas suht võrdsed või kodumeeskonna kasuks. Peatreener Cretu oli võidule vaatamat meeskonna esituse suhtes veidi kriitiline. "Sellise vastase vastu oleksime pidanud mitmeid olukordi lahendama otsutavamalt, tegelikult peaksime praegu juba ammu hotellis olema" ütles Gianni peale mängu lõppu viidates kaotatud esimesele geimile, siiski lisades "aga olen uhke oma meeskonna üle, see kuidas me mängisime enamuse rasketest punktidest ka geimide keskel, näitab et me siiski suudame oma paremuse vajalikul hetkel maksma panna."

Võiduga kindlustas Eesti rahvuskoondis endale B-alagrupi võidu voor enne EM-valikturniiri lõppu. Meie viimase vooru mäng toimub 6. jaanuaril kodus Läti vastu.