07.08.201913:10

Paides toimunud kehalise kasvatuse õpetajate rahvusvahelistel suvekursustel osalesid noortetreener Raigo Tatriku poolt läbiviidud meeleolukates võrkpalli õppetundides ka Eesti koondislased Andres Toobal, Karli Allik, Stefan Kaibald ja Renet Vanker.

Kehalise Kasvatuse Liidu poolt läbiviidud kolmepäevasel suvekursuse raames toimunud kaks võrkpalli näidistundi äratasid kohale kogunenud arvukates kehalise kasvatuse õpetajates palju tähelepanu ning andsid väärt näpunäiteid peatselt algava uue õppeaasta lävel koolitundide põnevamaks muutmisel.

Lisaks koondislastele tegid näidistrennid kaasa ka Paide ja Väätsa võrkpallinoored ning umbes paarkümmend publiku seast platsile tulnud pedagoogi, kellele koos koondislastega treenimine kindlasti meeldejääva emotsiooni andis.

Ürituse peakorraldaja, Eesti Kehalise Kasvatuse Liidu juhi Ott Riisenbergi sõnul ootasid kehalise kasvatuse õpetajad võrkpallurite näidistundi suure põnevusega. "Oli tunda, et võrkpallurite esinemine tekitas suurt elevust, saalis tekkis lausa selline omapärane võrkpalliaura," kiitis Riisenberg nähtut ja tõdes, et huvi võrkpalli õpetamise vastu koolides on tõusuteel.

Trenni emotsionaalses stiilis ja läbi muheda huumoriprisma läbi viinud SK Tatsi eestvedaja ning Kiili gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja Raigo Tatriku hinnangul tajus ta trenni ajal ning ka erinevatele küsimustele vastates õpetajate suurt huvi selle võrratu mängu vastu. "Väga äge kogemus," oli ta päevaga enam kui rahul.

Eesti koondise sidemängija Andres Toobali sõnul oli meeldiv tajuda, et kehalise kasvatuse õpetajad on võrkpallimängu järjest rohkem oma tundidesse võtmas. "Minu kooliaeg möödus küll nii, et koolis ei mängitud mitte kordagi võrkpalli," ütles ta ja lisas veel ühe tähelepaneku: "oli tore vaadata, kuidas niivõrd palju õpetajaid tuli ise platsile koos meiega treenima."

Ka Karli Allik pidas näidistunde õnnestunuteks ning nautis ka ise Raigo Tatriku poolt läbi viidud võrkpalli ABC-d kaasa tehes meeldivat hasarti. "Minu jaoks igati tore kogemus, lastega tegelemine on mulle alati meeldinud," ütles Eesti koondise nurgaründaja.

Eesti Võrkpalli Liit plaanib ka edaspidi aktiivselt kaasa aidata meie koolides ala propageerimisele.

Renet Vanker, Andres Toobal, Stefan Kaibald ja pildilt puuduv Karli Allik nautisid Paides ühistreeninguid koos õpetajatega.

Kommenteeri uudist

Eesti koondislased jagasid kehalise kasvatuse õpetajatele väärt võrkpallinõu