13.09.201913:55
Eesti rahvusmeeskond. Foto: Gertrud Alatare

Täna kell 18.00 läheb Eesti rahvusmeeskond Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri avamängus vastamisi valitseva maailmameistri Poolaga. Kõikidest Eesti mängudest näitavad otsepilti Kanal 12 ja Postimees, otsereportaaže saab kuulata Vikerraadiost.

Eesti peab alagrupikohtumised Hollandis Rotterdamis ja Amsterdamis, meie vastasteks on Holland, Poola, Tšehhi, Ukraina ja Montenegro. Alagrupist pääseb edasi neli paremat meeskonda.

Kahel viimasel MMil triumfeerinud Poola on meie alagrupis selge favoriit, lisaks viimastele MM-tiitlitele on medaleid võidetud kõikidelt teistelt tiitlivõistlustelt. EMilt on poolakad võitnud ühe kulla - aastal 2009, lisaks on võidetud viis hõbedat ja kaks pronks. Poola ridades teeb EM-finaalturniiri debüüdi maailma üheks paremaks võrkpalluriks peetav kuubalane Wilfredo Leon.

Eesti meeskonna abitreener Rainer Vassiljev andis ülevaate, milliste plaanidega Poola vastu minnakse. "Eeldame, et Poola alustab oma eeldatava põhikoosseisuga. Nad pole kontrollmänge pidanud ja kuskil peavad nad neid samme seadma hakkama ja eks nad võtavad seda turniiri ka natuke ettevalmistumisena, eriti esimest poolt. Kindlasti näeme ka teisi mehi väljakul, neil osaleb mängus alati rohkem mehi. Meie läheme ikka täiega mängima, mingit hinnaalandust ei ole. Kindlasti on ka meie rotatsioon tavapärasest suurem ja kasutame seda nii-öelda lahtimängimiseks. Lõplik tegevus selgub mängu jooksul," sõnas Vassiljev.

Tänases esimeses D-alagrupi mängus kohtuvad kell 15.00 Tšehhi ja Ukraina.

Vaata kõiki tulemusi ja ajakava!

Eesti alagrupimängude ajad EMil (Eesti aeg):

13.09 kell 18.00 Eesti - Poola (Rotterdam, Rotterdam Ahoy hall)

14.09 kell 20.00 Eesti - Montenegro (Rotterdam, Rotterdam Ahoy hall)

15.09 kell 20.00 Tšehhi - Eesti (Rotterdam, Rotterdam Ahoy hall)

17.09 kell 21.00 Eesti - Holland (Amsterdam, Sporthallen Zuid hall)

18.09 kell 17.00 Ukraina - Eesti (Amsterdam, Sporthallen Zuid hall)

Rahvusmeeskonna koosseis EMil: Kert Toobal, Markkus Keel, Renee Teppan, Hindrek Pulk, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Andri Aganits, Andrus Raadik, Rauno Tamme, Kristo Kollo, Robert Täht, Martti Juhkami, Rait Rikberg, Silver Maar. Peatreener Gheorghe Crețu, treenerid Rainer Vassiljev ja Alar Rikberg, statistik Märt Pajusalu, ÜKE treener Mirko Fasini, mänedžer Robin Ristmäe, füsioterapeut Gardo Maruste, massöör Jüri Mälk.

Kommenteeri uudist

Eesti kohtub EMi avamängus valitseva maailmameistri Poolaga