18.08.201920:30

Mitme põhimeheta mänginud Eesti koondis kaotas Istanbulis teise kontrollmängu võõrustajate vastu skooriga 1:3 (koos lisageimiga 1:4). Geimid 25:27, 25:22, 22:25, 21:25 ja lisageim 18:20.

Eesti koondise peatreener otsustas täna puhkust anda koondise kaptenile Kert Toobalile ja libero Rait Rikbergile. Vigastusest taastuv nurgaründaja Robert Täht mängis mängu teise poole liberona, samuti alles vigastuspausilt naasnud diagonaalründaja Renee Teppan sekkus vaid hetkeks. Nii nägimegi täna mängu jooksul väljakul tavalisest oluliselt erinevaid koosseise. Mängu alustasime kuuikuga Markkus Keel, Ardo Kreek, Timo Tammemaa, Rauno Tamme, Andrus Raadik, Hindrek Pulk ning liberona Silver Maar.

Esimene geim oli väga sarnane eilse esimesega. Punkt-punktis mäng kuni viimasteni, Eestil esimesena seisul 24:23 geimpall, aga kodumeeskond suutis siiski võidu 27:25 võtta. Meie poolel säras Raadik, kes tõi 9/+6 punkti, sealhulgas 3 blokis. Kreek lisas 4/+3.

Teises jätkasime algkoosseisuga. Selle geimi lõpu suutsime esimest korda nende kahe õhtu jooksul vastastest kindlamalt mängida ja nii tuli geimivõit Eestile 25:22. Pulk tõi meile 6/+4, Kreek ja Tammemaa 3 punkti. Eestil oli peale kahte esimest geimi koos 8 blokipunkti, mis on kaks korda enam kui eile terve mängu peale kokku.

Kolmandas geimis oli meil väljakul endiselt sama seltskond. Seda geimi läks alguses juhtima Türgi ja türklaste paaripunktilisel vedamisel mõõdus enamik geimist, aga suutsime vastu pidada ja vahetult enne lõppu taas juhtimagi minna 21:20. Ometi otsustavad punktid vastastele ja meile kaotus 22:25. Meie punktid Pulk 5, Tamme ja Tammemaa mõlemad 3. 

Neljandat geimi saatis peatreener Gheorghe Cretu mängima mõned uued mehed. Maari vahetas välja Robert Täht, Kreegi asemel tuli sisse Andri Aganits ja Tamme asemel Martti Juhkami. Sarnaselt õige mitme eilse ja tänase geimiga suutsime suurema osa geimist võidelda türklastega punkt-punktis, aga päris viimased pallivahetused võitis taas kodumeeskond ja nii kaotasime geimi 21:22 ja sellega mängu 1:3. Neljanda geimi suurimad punktitoojad meie poolel olid Tammemaa 5/+4 ning Aganits ja Juhkami mõlemad 3 punktiga.

Treenerite kokkuleppel mängiti veel ka viies "lühike" geim. Raadiku asemel tuli mängu Kristo Kollo, ülejäänud mehed olid samad, kes neljandas. Geimi alguses läksime juhtima 5:2, hetk hiljem olime juba tagaajaja osas 6:10. Traditsiooniliselt läks geimi lõpp tasavägiselt, aga võidukalt Türgile 20:18. Kollo tõi meile 4/+3 punkti.

Kogu mängu kokkuvõttes olid meie suurimad punktitoojad Pulk 16/-2, Tammemaa 15/+9, Raadik 15/+5, Kreek 9/+6, Tamme 9/+4. Ületasime vastast serviässade (8 vs. 5), blokipunktide (16 vs. 14) osas. Servivigu tegime vastasest rohkem: 27 vs. 20. Veidi jäime alla servi vastuvõtus (54% vs. 58%) ja rünnakute õnnestumisel (40% vs. 43%).

"Täna oli mängu voolavuse mõttes parem mäng kui eile. Saime täna oluliselt rohkem blokipunkte ja see on näiteks üks asi, milles mängu voolavus väljendub. Täna oli näha, et mõned nooremad mehed, kes on sel suvel kauem koondisega koos olnud, et nende meeste kvaliteedis meil kaotust ei ole, ja samas mõnel vanemal mehel on tippvormini veel minna. Tamme ja Raadik vastuvõtupaarina said väga hästi hakkama. Miinuspoolele läheb see, et me tegime heast vastuvõtust siiski liiga palju rünnakuviga. Aga tänase mängu võtame kindlasti kokku plussmärgiga," kommenteeris tänast mängu koondise treener Rainer Vassiljev.

Kolmas kohtumine Türgi vastu homme. Algusaeg 16:00 (esialgu oli välja kuulutatud 18:00, aga tulles vastu türkpalste palvele lepiti kokku uus kellaaeg).

 

Kommenteeri uudist

Eesti kaotas Türgi vastu ka teise kontrollmängu